kuchyňsky ostruvek

Kuchyňské ostrůvky jsou stále žádanějším architektonickým vybavením do moderních kuchyní. Přemýšlíte i vy o realizaci ostrůvku v kuchyni? Vždy je vhodné se nejprve poradit s interiérovým architektem, protože ne všechny druhy kuchyní jsou vhodné k realizaci ostrůvků. Jestliže se ostrůvek pro vaši kuchyň hodí, je třeba ještě promyslet, k jakému účelu bude sloužit. Podle toho se liší jeho vybavení. Ostrůvky se podle využití dělí na 3 základní druhy. Jaké to jsou?

Ostrůvek na vaření

Zřejmě nejpopulárnějším druhem ostrůvků v současnosti jsou ostrůvky na vaření. Na těchto ostrůvcích probíhá tepelná úprava pokrmů. V takovém ostrůvku je zapotřebí zabudovat alespoň varnou desku. Pečící troubu si ponechejte v kuchyňské lince, zabudovanou výše, abyste se k ní nemuseli neustále ohýbat. Samozřejmě je velmi důležitá i digestoř – komínová. Její cena je oproti klasickým digestořím vyšší. Ostrůvek by měl být dostatečně velký pro odkládání nádobí. Poličky, skříňky a zásuvky s nádobím a nářadím by měly být zabudované přímo pod pracovní plochou ostrůvku, abyste měli vše po ruce.

Ostrůvek na přípravu

Ostrůvky v kuchyních mohou také sloužit na přípravu pokrmů, tedy krájení, čištění nebo loupání všech ingrediencí. V takovém případě stačí jen čistá pracovní plocha bez vybavení. Pracovní plocha by měla být vyrobena z odolnějších materiálů. Lepší, než klasická MDF deska je pracovní plocha z litého plastu nebo mramoru. Cena desky z litého mramoru je oproti desce z MDF desetinásobná, ale odolnost také. Přípravné ostrůvky mohou také sloužit k finální přípravě pokrmů a servisu na talíře. U těchto ostrůvků je velmi důležité důkladné osvětlení.

Odkládací a umývací ostrůvky

I když budete preferovat vaření i přípravu pokrmů na klasické kuchyňské lince, může mít i kuchyňský ostrůvek své praktické využití. V takovém případě mohou ostrůvky sloužit k odkládání nádobí i k jeho mytí. Když si odložíte nádobí na ostrůvek, nebude se vám plést na pracovní ploše kuchyňské linky. Pod deskou ostrůvku může být zabudovaná myčka a v pracovní ploše může být instalován dřez.

[hana-code-insert name=’new portal seznam‘ /]


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno