Třídění odpadu

Třídění odpadu se stává stále důležitější součástí našeho života. Správným tříděním můžeme šetřit životní prostředí, snižovat spotřebu surovin a energie a chránit lidské zdraví. V tomto článku vám poradíme, jak správně třídit odpad a do kterého kontejneru patří jaký typ odpadu. 

Papír 

Do modrého kontejneru patří papírové obaly (krabice, lepenkové krabice, papírové tašky), noviny, časopisy, letáky, kancelářský papír, knihy a sešity. Papír by měl být zbaven nečistot a zbytků potravin. 

Plasty 

Do žlutého kontejneru patří plastové lahve od nápojů, plastové obaly od potravin (kelímky, misky, fólie), plastové tašky a sáčky, plastové nádoby od pracích a čisticích prostředků. Plasty by měly být čisté a zbavené zbytků potravin. 

Sklo 

Do zeleného a bílého kontejneru patří skleněné lahve od nápojů, sklenice, zavařovací sklenice a tabulové sklo. Sklo by mělo být čisté a zbavené víček a uzávěrů. 

Bioodpad 

Do hnědého kontejneru patří biologicky rozložitelný odpad, jako jsou zbytky potravin, tráva, listí, větve a slupky od ovoce a zeleniny. Bioodpad se kompostuje a vrací se do půdy jako hnojivo. 

Nebezpečný odpad 

Do sběrného dvora patří nebezpečný odpad, jako jsou baterie, akumulátory, barvy, laky, oleje, léky a elektronika. Nebezpečný odpad by se neměl míchat s běžným odpadem, protože může znečistit životní prostředí. 

Další druhy odpadu

Kromě výše uvedených druhů odpadu existují i další, které se třídí do speciálních kontejnerů nebo se odevzdávají ve sběrných dvorech. Patří sem například textil, elektroodpad, kovy a pneumatiky. 

Třídění odpadu

Tipy pro správné třídění odpadu: 

  • Oplachujte plastové lahve a kelímky od nápojů. 
  • Sešlápněte plastové lahve a kelímky, abyste ušetřili místo v kontejneru. 
  • Sklo třiďte podle barev (bílé, barevné). 
  • Nápojové kartony rozložte, abyste ušetřili místo v kontejneru. 
  • Bioodpad kompostujte, pokud máte možnost. 
  • Nebezpečný odpad odevzdávejte ve sběrných dvorech. 

Třídění odpadu je důležité pro ochranu životního prostředí. Správným tříděním můžeme každý z nás přispět k tomu, aby naše planeta byla zdravější a krásnější. 


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 100 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno