pojištění

Když přijde řeč na pojištění, většina lidí si automaticky vybaví zdravotní nebo životní pojištění. V pozadí zůstává stát lehce opomíjený hrdina – pojištění majetku. Přitom je to právě tento produkt, o který by se měl zajímat snad opravdu každý, kdo vlastní nějakou nemovitost nebo má doma věci vyšší hodnoty. 

Pojistit a nechat být? Hrozí podpojištění

Pokud jste si již majetkové pojištění sjednali, udělali jste správný krok. Ale neusínejte na vavřínech, váš majetek totiž starší smlouva nemusí adekvátně chránit. Riziko spočívá v tzv. podpojištění, kdy se předmět (typicky nemovitost) pojistí na určitou hodnotu, která však časem roste. V případě pojistné události pak plnění kryje pouze poměrnou část škody. Proto je důležité aktualizovat smluvní podmínky (resp. pojistnou částku), nebo se poohlédnout po produktu s ochranou proti podpojištění. 

Jednou z možností, jak se podpojištění vyhnout a získat jistotu, že pojišťovna vždy uhradí vzniklé škody v plném rozsahu, je produkt Bezpečný domov PLUS od SV pojišťovny. Ta jej nastavila tak, že výši pojistného počítá paušálně na základě obytné plochy a nikoliv hodnoty majetku. Pojištění si můžete snadno sjednat online třeba hned teď. 

pojištění

Před čím vás pojištění majetku ochrání?

Seznam pojistných událostí, při kterých vzniká nárok na pojistné plnění, má každá pojišťovna trochu jiný. Pečlivě si jej přečtěte, než podepíšete smlouvu – vyhnete se tak nepříjemnému zjištění, že se krytí nevztahuje na tu či onu událost. 

Na druhou stranu však platí, že kvalitní majetkové pojištění myslí téměř na všechny myslitelné pohromy a katastrofy. Zmíněný Bezpečný domov PLUS vaši nemovitost či domácnost ochrání před požárem, výbuchem, vichřicí, krupobití, nárazem vozidla, loupeží, vandalismem – a dalšími nepříjemnostmi, které se mohou přihodit každému z nás, i když si to mnohdy vůbec nepřipouštíme. 


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 100 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno