venkovní rolety

Bydlíte v paneláku a stejně jako každý rok jste během léta řešili, jak zabránit přehřívání? Možná jste už uvažovali i o pořízení klimatizace, jenže s příchodem chladného počasí zase řešíte opačný problém. Teplo vám z interiéru uniká a vy musíte topit o to víc. Zatímco vaši známí, kteří bydlí v rodinném domě, to možná vyřešili pomocí venkovních rolet, vy řešení pořád hledáte. Na panelák přece rolety instalovat nejdou. Nebo ano?

Venkovní rolety patří na každý dům

Ano, je to tak. Ať už bydlíte v rodinném domě nebo paneláku, ať už jste majiteli veřejných budov nebo jen těch svých, rolety vám mohou ušetřit trápení a finance. Kdo z nás si alespoň jednou neposteskl, že mu v létě je v interiéru takové teplo, že by tam nejradši chodil v plavkách? Kdo z nás na tyto chvíle pak v zimě nevzpomínal? Sluneční paprsky umí interiér skoro proměnit v létě v saunu, v zimě se nám po nich zase stýská, protože nám ven uniká teplo, které získáme topením.

Poznáváte se v tom? Pak vás jistě potěší, že díky venkovním roletám nic z toho zažívat nemusíte. Mají celou řadu předností, které si možná ani neuvědomujete, navíc se dají nainstalovat na každý dům, včetně toho panelového.

Jaké jsou přednosti exteriérových rolet?

Rolety zná snad každý z nás, většinou jsme se ale setkali s těmi interiérovými, kdy nahrazovali vnitřní žaluzie. Stahovali a vytahovali jsme je dle potřeby, většinou byly z textilních materiálů. Venkovní rolety mají stejný princip, použitý materiál je ale odolný povětrnostním vlivům, tvoří je pevné hliníkové lamely umístěné ve vodících lištách. Jaké mají další výhody?

  • Snižují zahřívání interiéru, plní tepelně-izolační funkci.
  • V zimě brání nejen úniku tepla do okolí, ale také průniku chladu zvenku do interiéru.
  • Postarají se o 100% zatemnění.
  • Tvoří akustickou bariéru.
  • Stažené předokenní rolety okna chrání před povětrnostními vlivy.
  • Snižují náklady na energie, v zimě ušetříte za vytápění, v létě zase za pořízení a provoz klimatizace.
  • Sluneční paprsky zachytí dřív, než dopadnou na okenní sklo.
  • Dají se vyrobit na míru, přesně dle vašich představ a potřeb.
  • Poslouží i jako bezpečnostní prvek před vandaly a zloději.
  • Dají se nainstalovat jak na novostavbu při jejím budování, tak dodatečně, třeba v rámci rekonstrukce.

venkovní rolety

Na čem záleží při výběru předokenních rolet na panelák?

Výběr venkovních rolet na panelák se od výběru rolet na rodinný dům nijak zvlášť neliší, snad jen v tom, že pokud byste je chtěli instalovat, je dobré se domluvit i s ostatními nájemníky a rolety vzájemně sladit. Jinak je výběr shodný, záleží na rozměrech vašeho okna, výběru ovládání a montáže.

Když přijde na ovládání, volit můžete mezi drátovým motorem s tlačítkem na zdi, solárním pohonem s baterií, fotovoltaickým panelem a dálkovým ovládáním, nebo bezdrátovým iO motorem s dálkovým ovladačem. Co se montáže týká, můžete rolety instalovat na okno při stavbě nebo dodatečně, jejich instalaci lze spojit třeba se zateplením nebo výměnou oken. Horní box v takovém případě můžete skrýt, stejně jako postranní vodící lišty.

Náš tip na závěr: Vsaďte na kvalitu

Rolety si nepořizujete každý týden nebo měsíc, proto vsaďte na kvalitu, abyste měli jistotu, že půjde o dobře investované peníze. Takové jsou například rolety Univers, které vám vyrobí na míru a vybrat si je můžete tady.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 100 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno