hypotéky
Zdroj: Kanjana Kawfang / Shutterstock.com

Chcete bydlet v novém domku či bytu? Pokud ano a aktivně hledáte nějakou nemovitost nebo stavební pozemek, určitě myslíte také na finanční prostředky. Právě od nich se vše odvíjí. Jestliže máte naspořeno dost peněz, nemusíte fakticky nic řešit. Většina lidí ovšem dostatek peněz nemá, a tak musí hledat výhodnou půjčku. Optimální variantu představuje samozřejmě hypoteční úvěr. Jedná se totiž přímo o půjčku určenou na bydlení. Vyznačuje se výhodnou úrokovou sazbou a dlouhou splatností. I před jejím pořízením se al vyplatí být na pozoru a brát v potaz důležité aspekty.

Úroková sazba v hlavní roli

V první řadě se zaměřte na výši úrokové sazby. Ta totiž poukazuje na to, kolik peněz ve finále nakonec přeplatíte. Čím jsou úroky nižší, tím samozřejmě lépe pro vás. Aktuálně se banky předhánějí v tom, která nabídne výhodnější hypotéku. Sazby tak spadly pod magickou hranici 2 %. Hypoteční úvěr tak může být velmi výhodný a vy i v dlouhodobém horizontu přeplatíte minimální sumu.

Pozor na vysoké poplatky spojené s hypotékou

Mnohé hypoteční úvěry mohou být z hlediska pořízení velmi nákladné. Typické jsou třeba takové poplatky spojené s realizací samotného úvěru. Platit mohou zájemci o hypotéku také za vedení úvěrového účtu nebo nějaké jiné úkony, jež s hypotékou jakkoli souvisejí. Poměrně inkriminované bývají také poplatky z prodlení nebo finanční prostředky placené klienty finančních institucí za odložení splátek.

Celková výše hypotéky a splácení

V obou ohledech by měl být poskytovatel maximálně flexibilní. Hypotéky se dnes dávají v maximální výši do nějakých 70 % ceny zastavené nemovitosti. Vyšší hypotéku můžete čekat jen těžko. Rozhodně byste se měli soustředit také na splácení, nechat si zobrazit přesný splátkový kalendář a znát veškerá data spojená se splácením.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno