dveře

Od vchodových dveří očekáváme, že odradí zloděje, nezkroutí se po prvním mrazu, dobře ochrání před venkovním hlukem a udrží teplo uvnitř domu. Vyberte si materiál, který sedne vašim potřebám a vkusu.

Pokud vybíráte nové vchodové dveře, začněte materiálem. Právě na něj se dnes zaměříme. Existují různé materiály, které stylově doplní stavbu i okolí. Mimo bezpečnost a dobrou izolaci většina z nás řeší také snadné ovládání, nenáročnou údržbu a životnost dveří.

Plastové dveře jako úsporné řešení

Plastové dveře seženete v různých odstínech, dokonce jako imitaci dřeva. Jejich podoba se navíc dobře kombinuje s plastovými okny. Snadno se udržují a zpravidla stojí méně, materiál ale může vlivem podmínek pracovat a lehce se kroutit. Zajímejte se proto, zda je plastový profil dostatečně tuhý a jestli nechybí takzvané rohovníky, které plast zpevňují ještě víc.

Spolehliví výrobci doplňují plastové vchodové dveře o kvalitní uzavírací mechanismy, které zajistí bezpečnost a dlouhou životnost.

Dřevěné dveře jako nestárnoucí elegance

Milovníci tradičních materiálů zvolí dřevěné vchodové dveře. Tato nestárnoucí klasika skvěle sedí k dřevostavbám, roubenkám, ale i k moderním novostavbám. Existuje navíc mnoho dekorů – od celodřevěných přes kazetové zpracování, frézovaný povrch až po částečné (bezpečnostní) prosklení. Pravidelné údržbě se ale nevyhnete, dřevo vlivem podmínek pracuje a mění svoji barvu. Pokud se o ně ale pečlivě staráte, vydrží opravdu dlouho.

dveře

Hliníkové vchodové dveře jsou i pro náročné

Hliníkové dveře sluší moderním domům, administrativním budovám a obchodům. Jejich životnost je neotřesitelná, skvěle izolují a s údržbou si skoro nemusíte lámat hlavu. Počítejte s tím, že za tyto benefity si ale připlatíte.

Který dekor vchodových dveří upřednostňujete vy?

Autorem článku je Pavla Melenová


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno