Jste zde:  / NEJNOVĚJŠÍ / Realizace zahrad / Zahrada / Vybíráme novou sekačku

Vybíráme novou sekačku

jak vybrat sekacku na travu

Sekačka je pro majitele rodinných domů se zahradou nejdůležitějším druhem zahradní techniky. Aby byl trávník dobře živený, elegantní a sytě zelený, je nutné jeho pravidelném stříhání. Jak vybrat tu správnou sekačku zrovna na vaši zahradu, když druhů existuje hned několik a jsou mezi nimi velké rozdíly? Základem je znát druhy sekaček, jejich přednosti a možnosti. Jaké jsou možnosti při výběru, na to se nyní podíváme detailněji.

3 typy pohonu

Ze všeho nejdříve je zapotřebí vybrat pro sekačku pohon. Existují 3 základní typy.

  • Elektrické sekačky jsou nejlevnějším druhem sekaček na zahradu. K jejich chodu je zapotřebí přísun elektrického proudu a dostatečně dlouhý kabel. Hodí se spíše na malé zahrady a volné plochy s menším množstvím stromů, záhonků a keřů. Na členitých zahradách je kabel přítěží a musíte neustále hlídat, aby se vám nezamotal.
  • Benzínové sekačky jsou v porovnání s elektrickými dražší. Jsou také větší a těžší, protože je jejich součástí i spalovací motor. Jejich předností je vyšší výkon a dovedou si poradit i s vyšší trávou, aniž by se zastavovaly. Sekat s nimi lze kdekoliv, stačí mít jen dostatek benzínu.
  • Zatím nejnovějším typem sekaček jsou AKU sekačky. Ty jsou vybavené Akumulátorem a elektromotorem. Můžete s nimi sekat všude, nejste závislí na elektrickém kabelu ani na benzínu. Jediné, co musíte sledovat, je nabití baterie. U AKU sekaček je nutné sledovat zejména kvalitu a výdrž baterie. Mezi nabízenými druhy jsou na trhu velké rozdíly.

Výbava sekaček

Sekačky se liší také svou výbavou. Některé druhy umí jen jezdit, jiné mají mnohem více funkcí. Všechny sekačky umí sbírat posekanou trávu do sběrného koše.

Některé modely ale mají funkci mulčování trávníku nebo boční odhoz. Sekačky se dají startovat lankem, tlačítkem (elektrické) nebo klíčkem. Na velké zahrady se vyplatí vybírat sekačky s pojezdem, ideálně s takovým, který lze regulovat.

 

Robotické sekačky

Po robotických vysavačích přichází také boom s robotickými sekačkami, které se o vaši zahradu postarají samy. Samy si naplánují trasu, aby posekaly celou zahradu a vrátí se nabíjet. Jsou vybavené senzory a pracují zcela samostatně. Nejnovější modely myslí i na bezpečnost. při najetí na překážku se zastaví a přestane se totiž sečný nůž.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

Napsat komentář

Inzerce

Magazín Portál Bydlení je součástí médií provozovaných pod hlavičkou AZETmédia.

Máte zájem o reklamní plochu? Publikaci PR článku nebo zpětný odkaz?

Zde najdete všechny potřebné informace:

logo azetmédia

Práva vyhrazená

© 2011 - 2019 Portál bydlení
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Portal-bydleni.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
RSS kanály serveru Portal-bydleni.cz jsou určeny pouze pro osobní užití. Jakékoli kopírování, šíření nebo využívání obsahu RSS kanálů serveru Portal-bydleni.cz bez předchozího písemného souhlasu společnosti není dovoleno.
Sdílení na sociálních sítích tím není dotčeno.

Informace

Stránky vytvořila a o jejich správu se stará společnost: 

logo levné stránky