jídelní stůl

Jídelna je místem, kde se každý den sejde rodina k jídlu. Tráví spolu čas a vypráví si o tom, jaký měli den. Jde o velmi důležité místo, pro které musíte vybrat ten nejlepší stůl a židle. Jak ho vybírat a z čeho můžete v současnosti na trhu volit? Na výběr toho máte skutečně hodně, takže si spolehlivě vybere každý. Jak postupovat?

Materiálů máte na výběr mnoho

Materiál je zaručeně první věc, na kterou se budete dívat. Existuje několik variant, které máte k dispozici. Nejlepší jsou zaručeně kovové nohy ke stolu podle jedinečného designu, které doplníte deskou podle vlastního výběru. V tomto ohledu máte stále mnoho možností. Základem je:

  • dřevo (masiv),
  • sklo,
  • dýha, laminovaná dřevotříska,
  • kov.

Výběr byste měli založit nejen podle toho, co se vám líbí. Důležité je také složení vaší domácnosti. U malých dětí budete potřebovat něco odolného a sklo jistě nebude vhodnou volbou. Stejně tak musíte myslet na peníze, protože některé z těchto variant jsou mnohem dražší než jiné. A pochopitelně musíte zohlednit také celkový styl vašeho interiéru.

Rozměr určuje nejen velikost místnosti

Velikost musíte samozřejmě vybírat podle toho, kolik místa máte k dispozici. Stejně tak byste měli myslet také na to, kolik židlí ke stolu chcete umístit. Velká rodina jednoduše potřebuje velký stůl. Naopak pro mladý pár postačí malý stolek a dvě židle, pokud nemáte často návštěvy na oběd nebo večeři. Stůl pro 4 osoby by měl být dlouhý asi 120 cm a stůl pro 6 osob asi 200 cm.

Prostor kolem jídelního stolu je stejně důležitý jako stůl samotný

Možná vás to nikdy nenapadlo, ale prostor kolem stolu je extrémně důležitý. Příjemné osvětlení, dekorace na stole a pohodlí během sezení je klíčové pro rodinnou pohodu. Pro pohodlné vstávání od stolu potřebujete místo asi 70 cm. Jestli je za stolem ještě zeď, měli byste počítat 75 cm.

 

Zdroj obrázku: ben bryant / Shutterstock.com


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 100 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno