vlhké stěny

Každý z nás chce bydlet v bezpečné, úsporné a pohodlné domácnosti. Přesně proto se musíme snažit udržet svůj domov v co nejlepším stavu. Častým kamenem úrazu jsou vlhké stěny. Pokud tento problém nevyřešíte, vykoledujete si závažné potíže. Jak na to?

Jak vlastně poznáte vlhké stěny?

Ze všeho nejdříve si pojďme povědět, jak poznáte vlhké stěny. Jednou za čas byste měli projít celou domácnost a zkontrolovat, jestli někde nemáte:

  • mokré fleky na stěnách,
  • praskající omítku,
  • těžký a zapáchající vzduch (nehledě na roční období),
  • rezavějící ocelové konstrukce,
  • orosená okna (především ve sklepě).

Právě tyto znaky nejčastěji předpovídají vlhnoucí stěny vašeho domova. Pokud je začnete pozorovat, rozhodně na nic nečekejte. V takový okamžik musí co nejrychleji přijít na scénu sanace zdiva.

Jako první budete muset přijít na ideální druh sanace pro váš konkrétní problém. Můžete si totiž zvolit z celé řady technologií, přičemž každá má logicky své plusy i mínusy. Jaké nejběžnější postupy se uplatňují?

Náročné podřezání zdiva

V nejhorších případech budete muset přežít podřezání zdiva. Tento postup je poměrně náročný, vyžaduje bourací práce a vytváří velké množství nepořádku. Za odměnu však zachráníte svůj domov a zajistíte mu zbrusu novou hydroizolaci.

Vše funguje na základě diamantového lana, případně řetězové pily (tu lze použít jen u cihlového zdiva). Zvolení odborníci s pomocí těchto nástrojů vyříznou do zdi spáru. Do ní je následně vložená plastová folie. Poté se dovnitř stěn zavede cementová suspenze.

Díky tomuto postupu plně obnovíte hydroizolační schopnosti svého zdiva a dopřejete si 100% klid na další desítky let.

Aktivní elektroosmóza

Naštěstí existují i technologie, které nevyžadují žádné bourací práce a nevytváří žádné nečistoty. Jednou z nich je takzvaná elektroosmóza. Ta funguje na základě fyzikálního principu, kdy elektromagnetické pole ovlivňuje chování kapalin. Díky speciálnímu zařízení si můžete v mžiku nechat vysušit mokré stěny.

Daná metoda s sebou přináší řadu podstatných výhod. Za prvé nevyžaduje mechanický zásah do stěn, takže nijak nenarušíte vzhled ani statiku svého domova. Zároveň se dá použít pro zdi libovolné šířky, což se hodí zejména u specifických (například historických) staveb. Problémem nejsou ani vyloženě špatně přístupná místa, jako jsou schodiště, výklenky a podobně.

Celý proces je velmi rychlý a také levný. Zachrání vás před vlhkostí a zajistí dlouhodobé úspory za vytápění.

Chemická injektáž

Další zajímavou technologií je chemická injektáž. Jedná se o další velmi rychlou a jednoduchou variantu, jež nevyžaduje bourací práce a nijak nenaruší statiku ani vzhled domu.

Ze všeho nejdříve se do zdiva předvrtají malé otvory. Do nich se následně provede chemická injektáž, jejímž úkolem je vyplnění pórů ve stěnách. Pro tyto účely se používají silikonové mikroemulze, silikonové krémy, akrylátové gely nebo polyuretanové pryskyřice.

Chemická injektáž se dá také použít ve složitě přístupných a vyloženě specifických prostorech. Navíc vám umožní kombinovat různé druhy izolace, podle konkrétních požadavků.

Vyřešte svůj problém co nejrychleji

Ze všeho nejdůležitější je, abyste se vrhli do řešení vlhkosti co nejdříve. Čím déle totiž budete čekat, tím více pronikne do vašich stěn. Tím horší a dražší bude výsledné řešení. Budete-li čekat moc dlouho, můžete se rovnou rozloučit s celou budovou.

Podívejte se na internetové stránky ověřených profesionálů z Izolace Hróz (najdete je pod výše vloženými odkazy). Tam ihned zjistíte, co s sebou taková sanace přináší, jak probíhá a na kolik vás vyjde.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 100 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno