počítač

Už lednová konference CES 2023 ukázala, že i v letošním roce nebude o zajímavé novinky nouze. Nejzajímavější kousky pro oblast počítačů pak již tradičně přinesli výrobci NVIDIA, Intel a AMD. Na co se můžete v oblasti stolních počítačů letos těšit?

Procesory Raptor Lake posouvají hranice i v úspornějších variantách

Již v loňském roce vstoupila na trh 13. generace procesorů značky Intel, které by měly nahradit procesory Alder Lake. Kromě vysoce výkonného 125W modelu, totiž uvádí na trh i úspornější 65W a 35W modely, které jsou určeny i pro méně náročné uživatele. Tyto procesy vás pak příjemně překvapí, protože 12. generace disponovala maximem 6 velkých jader a chyběly malá úsporná.

Procesory Raptor Lake Core i5 budou nyní mít až 6 velkých jader a k tomu 8 malých jader. Pokud bychom to zjednodušili, tak nová generace procesorů Core i5 Raptor Lake se svým výkonem přiblíží procesorům s 10 velkými jádry. Budou tak zcela dostačující i pro náročnější uživatele, dejte konečně sbohem lagům ve hře.

Ani AMD však nezůstalo pozadu a dopřálo svůj procesorům pořádný boost

V letošním roce uvedlo na trh AMD hned 3 nové modely procesorů Ryzen. Nejvýkonnější novinkou je 16jádrový Ryzen 9 7950X3D, který podporuje 32 vláken najednou, silnou stránkou tohoto procesoru je i velmi štědrá cache paměť s kapacitou 144 MB. Celkově můžete počítat s nárůstem výkonu až o 14 % ve srovnání s předchozí generací procesorů Ryzen.

Nechte se pohltit hrou díky nejnovějším řadám grafických karet NVIDIA

Patříte mezi náročné hráče? Pak jistě platí, že čekáte na novou řadu grafických karet od vývojáře NVIDIA. Vylepšete svůj počítač na maximum a užívejte si i ty nejnáročnější hry, aniž byste si museli snižovat kvalitu zážitku, protože by to váš parťák neutáhl. Hraní počítačových her ve 4K s vysokou snímkovací frekvencí už by přeci jen dnes mělo být standardem nikdo přece nechce zažívat problémy s low FPS.

Nová grafická karta NVIDIA GeForce RTX 4070 Ti nabídne počítačovým hráčům podle výrobce NVIDIA opravdu velký mezigenerační skok, tato grafická karta s architekturou Ada Lovelace, která se měla původně prodávat pod označením GeForce RTX 4080 12GB. Totiž používá plně aktivní verzi 4nm čipu AD104 se 7 680 

CUDA jádry, 60 RT jádry a 240 tensor jádry. Tato nejnovější grafická karta nabízí paměť s kapacitou 12GB a frekvencí 21 GHz.

Zážitek ze hry pomůže umocnit i vypilovaný monitor

I na poli monitorů dochází letos k souboji předních značek, za pozornost stojí především monitor Dell UltraSharp 32 6K, ale i Samsung Odyssey OLED G9 nebo ViewFinity S9. Všechny tyto monitory disponují perfektním podáním barev.

Samsung ViewFinity S9 je skvělou volbou pro náročnou práci s grafickými elementy, Samsung Odyssey OLED G9, s oslňující úhlopříčkou 49 palců pak oceníte především u hraní náročných her, a to jak ve světlém i tmavém nočním prostředí. Dell UltraSharp 32 6K pak láká především na rozlišení 6 144 × 3 456 pixelů a technologií IPS Black, díky nímž má obraz výraznější kontrast, ale hlavně hlubší černou. Společnost Dell pak slibuje i podstatně lepší přesnost barev ve srovnání s běžnými IPS monitory.

 

Zdroj obrázku: Deliris / Shutterstock.com


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 100 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno