jídelní židle

Co by to bylo za jídelnu, kdyby v ní chyběl stůl nebo jídelní židle? Kde jinde bychom se s celou rodinou scházeli nad snídaní, obědem nebo večeří? Kde jinde bychom si vyprávěli zážitky z celého dne? Jídelní židle do kuchyně nebo jídelny prostě patří, jak vybrat ty nejpohodlnější?

Kuchyň je srdce domova, co jídelna?

Obývací pokoj nebo kuchyni často označujeme jako ty nejdůležitější místnosti v domě. Právě tady se scházíme s celou rodinou, případně s hosty, tady posedíme nad dobrým jídlem a pitím. Když je ale řeč o kuchyni, tak vás možná napadne, co jídelna? Nescházíme se spíš tady? Máte pravdu, někdo má kuchyň a jídelnu v jednom, jiný je má rozdělené. K posezení vyzývá spíš jídelna, kde kolem jídelního stolu stojí pohodlné kuchyňské židle.

Jak taková správná židle do kuchyně či jídelny vypadá?

Když přijde řeč na židle, každý si je představí jako sedák s opěradlem a čtyřmi nohami. Doba se mění, takže tahle představa už nemusí tak úplně odpovídat realitě, nohy už nemusí být čtyři a už vůbec ne dřevěné, někdy je totiž nahradí kovová konstrukce. Opěradlo může být čistě ze dřeva, plastu i polstrované, podobně to je i u sedáku.

Nabídka židlí je v dnešní době široká, vybírat můžete z mnoha barev, materiálů i provedení. Bude mít ta vaše židle područky, nebo ne? Dáte přednost dřevěné, plastové nebo čalouněné židli? Je pro vás důležitější pohodlí nebo vzhled? Nejen na tyto otázky je třeba si odpovědět dřív, než se do výběru židlí pustíte.

kuchyně

Na co se zaměřit, když vybíráte židli?

Říkáte si, že vybrat židli není žádná věda? Prostě si na ni jen potřebujete sednout a hotovo. No jo, ale co když bude malý sedák nebo nízká hmotnost? Co potom? Sedět se vám nebude vůbec dobře, budete pořád poposedávat, za chvíli radši vstanete. Není lepší se výběru židle chvíli věnovat a pak si užívat pohodlné posezení? Tak na čem tedy záleží?

  • Židle by měla ladit jak se stolem, tak se zbytkem interiéru. Do menších kuchyní volte spíš židle s nižším opěradlem a konstrukcí, která nebude přitahovat pozornost, ani nezabere moc místa.
  • Pozor si dejte na rozměry židle. Když si na ni sednete, koleno by mělo svírat pravý úhel, chodidla mají spočívat na zemi. Mezi nohami a deskou stolu by měl zůstat dostatek prostoru, aby vás do nohou netlačila hrana stolu.
  • Když přijde na sedák, zaměřte se na jeho šířku. Ta by měla být alespoň 40 cm, v případě, že vybíráte židle s područkami, pak ještě 5 cm přidejte.
  • Pozor si dejte i na výšku opěradla, aby vás ze sezení zbytečně nebolela záda.
  • Dalším důležitým parametrem je i nosnost židle, tu přizpůsobte tomu, kdo na ni bude sedět.
  • Pamatujte, že i kolem židle by měl zůstat volný prostor, aby se kolem ní dalo pohybovat. 

A jak je to tedy s tím polstrováním?

To záleží na vás. Někdo preferuje do jídelny židle bez polstrování, jiný má rád pohodlí, a ještě o něco hezčí vzhled. Přesně o něj se polstrování postará, může totiž být v nejrůznějších barvách a motivech. Nevýhodou ale je, že čalouněné židle jsou přece jen o něco náročnější na údržbu, nestačí je jen lehce otřít. Zejména v rodinách s malými dětmi je údržba dalším důležitým parametrem, který je třeba mít na zřeteli, přece jenom tam židle dostávají docela do těla.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 100 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno