korková podlaha

Korkové plovoucí podlahy jsou už  mezi veřejností poměrně dobře známé, i když zdaleka ne tolik rozšířené, jak by si zasloužily. Korek je přírodní materiál se spoustou vynikajících vlastností. Pro jeho výrobu slouží kůra z dubu korkového. Velkou část korkové produkce tvoří korkové zátky, části bot a právě podlahy. Pojďme si podrobněji rozebrat, co jsou korkové dlaždice a proč byste si je měli pořídit.

Korkové dlaždice jsou jeden ze způsobů pokládky korkové podlahy

A jedná se o způsob velmi praktický. Korková podlaha je tvořena dlaždicemi z korku o různých rozměrech i různé tloušťkách. Tyto dlaždice jsou určeny k pevnému nalepení na podlahu. Velkou výhodou je poměrně snadná manipulace při pokládce i při případných opravách. Korek, pokud je dobře udržován, je velmi odolný materiál. Pokud již dojde k takovému stupni poškození, že je nutná výměna části podlahy, s korkovými dlaždicemi není problém vadnou dlaždici nahradit novou.

Korek šetří vaše klouby

Korek je velmi kvalitní materiál, který umožňuje měkký došlap. Díky velké pružnosti minimalizuje riziko nárazů při chůzi a nezatěžuje nadměrně klouby při dlouhém stání. Měkkou pružnou podlahu při nutnosti stát oceníte zejména během vaření. Při dlouhém stání na tvrdé dlažbě nebo laminátové podlaze dochází k bolestivosti kloubů a následně i páteře. Tvrdost podlahy se dá vykompenzovat pořízením zdravotních bot. Pokud si pořídíte korkovou podlahu, pořídíte si vlastně podlahu zdravotní.

Plísně, bakterie a korek nejdou dohromady

Na povrchu korkové podlahy se nedrží bakterie, korek není náchylný na plísně. Díky speciální povrchové úpravě zároveň odpuzuje prachové částice, a je proto vhodný i pro alergiky. Korek se dá využít do dětských pokojů, ložnic, obývacích pokojů. Korek však při správném ošetření snese i vlhčí prostředí koupelen. Korek můžete použít i v prostorách s větší zátěží,

Korek je odolný materiál, který se snadno opravuje

Nemusíte se bát na korek umístit i těžší nábytek. Korkové podlahy jsou pružné a mají paměť. Správně a kvalitně ošetřený korek nemá problém ani s vlhkostí. V případě povrchového poškození se dá snadno opravit. Pokud by bylo poškození hlubší a neopravitelné, jsou velkou výhodou korkové dlaždice, které se dají poměrně snadno vyměnit v poškozeném místě. Korkové podlahy se nemusíte bát ani v případě, že máte děti nebo zvířata.

Korkové dlaždice poskytují teplo od nohou

Korek je jeden z nejlepších izolantů. Korkové dlaždice jsou proto vhodnou volbou pro každého, komu je zima. Nášlap na korkové dlaždice je příjemný i bosou nohou. Pořídit si korkovou podlahu znamená možnost odložit domácí papuče i vrstvu tlustých ponožek. Korková podlaha zajišťuje při doteku pružnost a teplo. Velkou předností je i nízká hlučnost při chůzi, což oceníte zejména v činžovních domech.

korková podlaha

I korkové dlaždice mají své slabiny

Je jich však naprosté minimum. Korkové dlaždice a korek obecně není příliš vhodný pro podlahové vytápění. Tato nevýhoda je však bohatě vyvážena izolačními vlastnostmi korku, který zaručí teplo od nohou i bez vytápění. Korek se speciálně ošetřeným povrchem je rovněž trošku náročnější na údržbu, konkrétně na volbu čisticích prostředků. Nelze použít běžné přípravky na nádobí, ale pouze přípravky určené na korkovou podlahu. Použitím nevhodných prostředků by došlo k narušení speciální vrstvy, a tím ke snížení funkčnosti podlahy.

Vybírejte z různých dekorů

U korkových dlaždic si můžete vybírat z různých dekorů. Velmi oblíbený je model natural, která přiznává tradiční vzhled korku. V nabídce jsou však i dekory dřeva nebo rozmanité struktury. Vzhled korkové podlahy se dá ještě více ovlivnit ošetřením povrchu. Přírodní podlaha se hodí do každého interiéru. Je jen na vás, jak celkově sladíte podlahu a vybavení místnosti. Určitě nic nezkazíte, pokud si necháte poradit od profesionálního prodejce. Odborník vám nejen poradí s výběrem, ale dokáže zajistit i pokládku podlahy podle vašich představ.

Pro odbornou radu při výběru té správné podlahy se můžete obrátit např. na  pracovníky firmy Supellex v jejích showroomech po celé ČR –  www.supellex.cz/kontakty


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno