nářadí
Zdroj: Piotr Wawrzyniuk / Shutterstock.com

Ať už je vaším koníčkem kutilství, nebo ne, vždycky se doma vyplatí mít připraveno alespoň základní nářadí. Hodí se nejen pro rodinné domy, ale i pro ty nejmenší městské garsonky, neboť nikdy nevíte, co vše se může pokazit. Každý tedy asi doma má kladivo, hřebíky nebo třeba metr, ale praví kutilové disponují daleko sofistikovanějším náčiním. Co všechno se vyplatí doma mít a jaké výrobky jsou ty nejlepší?

Co všechno zvážit před nákupem

První, a pro každého jistě nezbytný parametr, je cena. Většina domácích kutilů pravděpodobně nemá v úmyslu utratit při pořizování nářadí nějakou horentní sumu. Nemá ale smysl šetřit na kvalitě, jinak budete spoustu věcí muset neustále obměňovat.

Druhým bodem je rozhodnutí, zda pořizovat nářadí v sadě nebo po jednotlivých kusech. Zde záleží především na typu náčiní. Zatímco koupit brusné kameny se nejspíš vyplatí spíše po jednotlivých kusech, u šroubováků je možná na místě vzít celou sadu. Pamatujte také na ekonomičnost balení a na možnosti skladování velkých kufříků s nářadím.

V neposlední řadě je dobré přemýšlet i nad tím, kolik toho skutečně potřebujete. Například náčiní na elektrikářské práce je vám zcela k ničemu, pokud jste nikdy nic takového nedělali a v případě problému stejně zavoláte odborníka.

Co vám tedy doma nesmí chybět?

Toto náčiní se většinou vyplatí mít doma. Je dobrá pravděpodobnost, že jej využijete – vyplatí se tedy vsadit i na dobrou kvalitu

  • Kleště – ideálně jak štípací, tak i nýtovací, hodit se budou oboje
  • Šroubováky – klidně vsaďte na celou sadu, šroubů je totiž neuvěřitelné množství
  • Pilka – hodit se bude jak tak na dřevo, tak i ta na kov
  • Klíče – opět si pořiďte raději celou sadu, neprohloupíte
  • Sekyrka – doporučit můžeme světoznámé sekery Hultafors
  • Kladivo – postačí jedno obyčejné
  • Metr – raději vezměte delší
  • Vodováha – nechte si poradit v obchodě

Je samozřejmě celá spousta dalšího načiní, které se může hodit, ale to si pořizujte až v případě, že skutečně uvidíte, že vám chybí. Tento základ je ale nezbytnost pro každého domácího kutila.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno