obklady
Zdroj: Photographee.eu / Shutterstock.com

Řada lidí se na rekonstrukci těší, ale neuvědomují si, že k hezkému výsledku vede dlouhá a náročná cesta. Navíc se na ní dá udělat spousta chyb, které vás pak mrzí ještě hodně dlouho. Velký problém bývá například ve správném výběru vhodných obkladů. Nabídka je totiž dnes velmi široká, takže je ještě o to těžší vybrat ten jediný správný obklad, se kterým budete skutečně zcela spokojeni. Poradíme vám, jak neudělat některé zbytečné chyby.

Dejte šanci přirozenému světlu

Situace se u všech opakuje – dorazí do obchodu s jasnou představou jaké obkladové panely vybrat, rozhlédnou se, a najednou jsou jejich představy tytam a množství barev, vzorů i materiálů je doslova zaskočí. První dobrá rada zní – nevybírejte dlaždice pod umělým světlem z obchodu, ale vezměte si alespoň jednu na venkovní světlo, abyste si mohli prohlédnout, jak vypadá povrch i barva v reálu. To vám napoví daleko více než rady prodejců nebo popis na štítku.

Neváhejte vyzkoušet obklady u vás doma

Druhá rada je možná trochu bláznivá, ale pomůže vám skutečně správně se rozhodnout. Kupte si jeden balík a doma si jej rozložte na prostoru, kde mají obklady být. Hned poznáte, zda se tam tento vzor či materiál hodí. Potřebujete vidět, jak na sebe jednotlivé dlaždice navazují a zda do prostoru vůbec zapadají. Lidé totiž často na prodejně zvolí poměrně odvážné vzory, které na jedné dlaždici působí decentně, ale na velké ploše to už vypadá trochu cirkusácky. Nepoužitou dlažbu navíc ve většině obchodů můžete vrátit zpět na prodejnu, a tím pádem ani nepřijdete o peníze.

Výběr řádně zvažte

Díky tomuto postupu se vám podaří zvolit obkladové desky, které do vašeho interiéru skutečně zapadají a budou dotvářet příjemnou atmosféru. Dejte si s výběrem na čas. Obklady nebývají zrovna levné, takže se vyplatí vybírat skutečně obezřetně a svou volbu neuspěchat.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno