zloděj

Chystáte se na dovolenou a bojíte se, že váš domov v době vaší nepřítomnosti navštíví nezvaný host a odnese si s sebou kromě cenností i věci nejdražší – vaše soukromí a pocit bezpečí? Během léta počet vloupání výrazně roste a myslet si, že se pachatel vyhne vašemu obydlí obloukem, protože „přece bydlíte v klidné čtvrti“, je naivní. Nespoléhejte se na štěstí a udělejte několik zásadních kroků. I z vašeho domu či byt může být pevnost, do které se konvenční bytař nedostane.

Pravidlo pěti minut

Proč je kvalitní zabezpečení bytu tak důležité, když si lze sjednat majetkové pojištění? Pojišťovny určitý stupeň ochrany vyžadují, jinak mohou krátit pojistné plnění (poškozený vždy musí při uplatňování škody prokázat, do jaké míry byl majetek zabezpečen). Zároveň platí, že pokud se pachateli nepodaří zdolat překážky do cca pěti minut, raději to vzdá.

Základ? Bezpečnostní dveře a vložka

Naprostá většina bytařů (cca 86 %) vstupuje do bytů a domů přes vchodové dveře. Překonání klasické vložky pro ně nepředstavuje žádný problém a i průměrně zkušení zloději dokáží proniknout dovnitř během dvou tří minut. Podle statistik díky kombinaci bezpečnostních dveří a vložky klesá pravděpodobnost úspěšného vloupání až 2000×. Riziko je přesto velmi podceňováno – vchod si lidé důkladně zabezpečují až po vykradení.

pojištění

Nebraňte se ani dalším možnostem

Pořízení bezpečnostních dveří a vložky je základ, který by měl brát na vědomí každý, kdo nechce bydlení nechávat na pospas zlodějům. Nabízí se však i další možnosti, jak zvýšit celkovou úroveň zabezpečení majetku – například instalace okenních mříží či bezpečnostních folií snižujících riziko rozbití.

Na škodu jistě není ani tzv. pult centrální ochrany, díky kterému je objekt střežen po dobu 24 hodin denně. V případě jakéhokoliv podezření z narušení bezpečnosti je na místo obratem vyslána zásahová jednotka příslušné agentury, případně rovnou kontaktována PČR.

Nezapomeňte, že pojištění bytu a domácnosti může přijít vhod i navzdory vynikajícímu zabezpečení. Profesionální zloději jsou velmi vynalézaví a nezastaví se vůbec před ničím.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno