tapety

Hledáte-li způsob, jak snadno a rychle změnit současnou podobu vašeho bydlení, vsaďte na staré dobré tapety. Z tapetování nemějte strach. Už dávno neplatí za velmi pracnou až úmornou činnost. Moderní materiály dělají z dekorování stěn příjemnou záležitost. Tapety mají kouzelnou moc a v mžiku promění stereotypní místnost na místo plné emocí. A pokud přesto váháte, zda dát před tapetováním přednost klasické výmalbě, udělejte rozhodnutí hodné krále Šalamouna: ozdobte si jednu nebo dvě stěny. I v případě tapety se totiž vyplácí jistá střídmost.

Nabídka je bohatá. Tapety se vyrábí v širokém spektru barev, vzorů i materiálů. Nedělejte unáhlená rozhodnutí, zhluboka se nadechněte a zopakujte si základní požadavky pro konkrétní místnosti. Abyste rozuměli – tapetami můžete zkrášlit libovolný prostor, ale například v koupelně či v kuchyni musí snášet vlhkost, respektive mastnotu, a proto je vhodné zvolit materiál s voděodolnou úpravou. V dětském pokoji zase oceníte tapety omyvatelné. Kvalita a vlastnosti materiálu jsou zkrátka rozhodující. Barvy a vzory jsou až na druhém místě.

Není tapeta jako tapeta

Na první pohled se jeví stejné, ale ve skutečnosti je spousta druhů. Evropská norma DIN EN 235 rozlišuje papírové tapety, dvě varianty vinylových tapet (s papírovým nosičem a bez něj), vliesové tapety, tapety z přírodních materiálů, textilní tapety, tapety s metalickým efektem a velurové tapety. Specifickou kategorii tvoří fototapety.

tapety

Titulem „nejodolnější“ se pyšní vinylové tapety. Vydrží opravdu hodně a v případě potřeby je lze vyčistit houbičkou, kartáčem a vodou s šetrným čisticím prostředkem.

Dobrou volbou jsou také vliesové tapety. I ty jsou omyvatelné a mnohem odolnější oproti papírové verzi. Ze všech druhů tapet se s nimi pracuje nejlépe. Lepidlo nanáší pouze na stěnu, proto je tapetování mnohem rychlejší a poměrně bezpracné.

Jakou zvolit barvu a vzor?

Současné trendy velí florálním motivů, ale chybu určitě neuděláte ani s dekory imitujícími jiné materiály. Spoustu inspirace najdete u specializovaného prodejce Interie.cz, který nabízí také závěsy, záclony a další bytový textil.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno