podlahy

Plovoucí podlaha je termín, který už asi slyšel úplně každý. Není to ale žádná deska položená na vodě, jak by se snad mohlo zdát, je to vlastně způsob, jak je podlahová krytina položena. Na rozdíl od pevně přilepených podlahových krytin je podlaha volně poskládána z jednotlivých prken či lamel tak, že není upevněna ani k podkladu, ani k bočním stěnám. Od těch je vlastní plovoucí podlaha oddělena pružným dilatačním páskem. Ta brání tomu, aby ze stěn přenášel hluk.

 

Plovoucí podlahy jsou různě silné, takže se hodí jak do novostaveb, tak pro rekonstrukce starších domů nebo bytových objektů. Jednotlivé výrobky se liší v počtu vrstev i v tom, zda je či není pod podlahu nutné umístit parotěsnou fólii a jakou dát pod podlahu další podložku. Pokud si podlahu pokládáte sami, vždy si důkladně přečtěte doporučení výrobce a postupujte striktně podle návodu. Nejčastěji jsou plovoucí podlahy třívrstvé, kdy se na vrstvu podkladovou umisťuje nosná vrstva a teprve na ní finální nášlapná vrstva. Každý výrobek má jinou celkovou výšku i poněkud odlišné užitné vlastnosti, ale kvalitně položená plovoucí podlaha pohlcuje kročejový hluk. Většina plovoucích podlah se skvěle hodí i pro pokládku podlahového topení.

Materiálem na plovoucí podlahu může být dřevo, laminát, vinyl nebo korek. Dřevěné plovoucí podlahy se vyrábějí jak z u nás běžných dřevin, nejčastěji dubu, tak ze dřeva exotického. Širokou nabídku dřevěných plovoucích podlah nabízí například firma BOEN pod značkou DesignWood. V nabídce jsou také dřevěné plovoucí podlahy značky PARADOR, či masívní dřevěné podlahy značky Esco a Feel Wood. Exotické dřevěné podlahy najdete v kolekcích Bambus, Merbau, IPE či Tauri. Dřevo je materiál, který působí teple, ale jako každý přírodní produkt, není neměnné, ale naopak pracuje. Věnujte proto pozornost doporučením výrobce, a to jak k pokládce, tak k běžné údržbě, aby vám dřevěná plovoucí podlaha sloužila co nejdéle.

podlaha

Laminátové plovoucí podlahy jsou skvělým řešením pro všechny, kteří chtějí mít doma podlahu vypadající jako přírodní materiál, ovšem za cenu a s parametry umělého materiálu. Rychle a snadno je namontujete, jsou odolné proti oděru a opotřebení, barevně stálé, hygienické a velmi snadno se udržují. Můžete si vybrat svou laminátovou podlahu z kolekce EGGER PRO LAMINÁT.Široká nabídka je u plovoucích podlah vyrobených z vinylu, které jsou odolné a komfortní. Vinylová podlaha je na došlap měkká a teplá, péče o ni je velmi snadná a dodává se i ve voděodolných variantách, které se hodí do kuchyně, koupelny či na toaletu. Nabídka dekorů a barev je obrovská. Laminátové plovoucí podlahy najdete v kolekcích WINEO – Designline, Gerflor – Designart, Wicanders – Vinylcomfort, IVC Spirit, Parador, nebo také vylepšené vinylové plovoucí podlahy s korkovou vrstvou, například značky HydroCork, nebo Amorim Premier REAL. Čistě korkové plovoucí podlahy najdete v nabídce od společnosti Wicanders.

Před pokládkou je vhodné plovoucí podlahu vždy složit do místnosti, kde bude pokládána, alespoň den, ale lépe dva dny předem, aby si materiál zvykl na teplotu a vlhkost pro daný prostor typickou. Pokud chcete plovoucí podlahu pokládat sami, podívejte se na www.videopodlahy.cz, kde najdete podrobné postupy a návody.

Pokud budete respektovat pokyny výrobce ohledně údržby, bude vám plovoucí podlaha skvěle sloužit velmi dlouho. Její další výhodou je i fakt, že při velkém poškození třeba po nějaké nehodě, lze vyměnit jen poškozenou část. Ale také můžete celou podlahu rozebrat a přenést jinam, když se například chcete přestěhovat. Nabídka plovoucích podlah je obrovsky široká.

Více informací najdete na webu www.svetpodlah.cz nebo vám poradí odborníci v jejich showroomech po celé republice.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno