Dřevěné obklady

Uvažujete nad zkrášlením svého interiéru a nemáte zatím představu, co by vašemu pokoji slušelo? Co takhle něco jedinečného, zajímavého, co budete mít jen vy. Dřevěné obklady ze starých lodí jsou naprosto originální a nenajdete dva stejné kousky. Využití je široké. Obkladovou mozaikou si můžete vyzdobit třeba stěnu v obývacím pokoji nebo v ložnici za postelí, strop či podlahu, a nebo vylepšit starý nábytek. A nemusíte se bát tento produkt použít ani do koupelny. Dřevo z lodí je samozřejmě voděodolné.

Recyklované dřevo pochází z vysloužilých lodí

Ptáte se, z jakých lodí je dřevěný materiál pro výrobu obkladů využíván? Zdrojem tvrdého dřeva jsou staré exotické lodě z Dálného východu, tj. z Číny, Thajska, Vietnamu, Filipín a Malajsie, které už dosloužily a nenašly jiného využití. V jednotlivých produktech se můžete setkat i s dírou po skutečném šroubu či vrutu, které sloužily jako spojovací materiál.

Každý kousek recyklovaného dřeva ze starých lodí procestovalo kus světa a ukrývá v sobě svůj životní příběh. Při pohledu na stěnu či nábytek obložený lodním dřevem se vám vybaví uklidňující zvuk mořských vln, hřejivý dotek slunečních paprsků a vůně dálek. Odstíny barev obkladové mozaiky působí velice živě a rozhodně vás pohled na ně neomrzí ani když je budete mít na očích každý den.

dřevěné obklady

Kam nalepit obklady z lodí? Fantazii se meze nekladou

Jako podklad pro obklady z lodního dřeva jsou vhodné zejména dřevěné desky, beton, pórobeton, omítka i sádrokarton. Nalepit si je tak můžete téměř kamkoli. Nechcete-li obklady lepit přímo na podklad, máme zde řešení. Jak by se vám líbil obraz z dřevěné lodní mozaiky, který si pověsíte, kamkoliv se vám zlíbí? V nabídce je několik rozměrových možností. Stačí si vybrat podle svého vkusu.

Všechny obklady jsou opatřeny povrchovým nátěrem. Lepidlo použité ke slepování jednotlivých kousků dřeva je naprosto bezpečné a vysoce kvalitní.

Cenné kousky pro sběratele

Dřevěné obklady plní nejen designovou funkci, ale jsou cenné i sběratelsky. S věkem se jejich cena zvyšuje, a tak naproti jiným obkladům, které se léty opotřebovávají, obklady z lodního dřeva se stávají čím dál cennější. Lodní materiál je totiž vzácný a k dostání je pouze omezený počet kusů.

Cenu jednotlivých dlaždic určuje několik faktorů

Cena je ovlivněna tím, ze které části lodi je materiál použit, jak je loď stará a jak dlouho na moři sloužila, ale také její velikostí. Platí zde pravidlo, čím starší loď, tím vyšší cena. Nejen sběratele potěší, že se mnohdy mohou dozvědět jméno i zemi, v níž sloužila loď, ze které byla vyrobena zakoupená obkladová mozaika.

Tvrdé dřevo se skvělými vlastnostmi

Pro výrobu lodí se na Dálném východě využívalo dřevo z dubu, jilmu, pomela, liči nebo týku. Neustálé omývání dřeva mořskou vodou má za následek odolnost proti dřevokazným houbám a napadení hmyzem. O svůj designový kousek tak nepřijdete a obávat se nemusíte ani hniloby.

Montáž lodních obkladů zvládnete i sami

Dlaždice se prodávají ve čtvercovém nebo obdélníkovém tvaru a pro jaký typ se rozhodnete, je jen na vás. Mozaiku si zakoupíte samostatně po kusech nebo jako celé balení. Nebudete-li si vědět rady s pokládkou, využijte služeb profesionálů, kteří se o vše za vás postarají. A pokud máte šikovné ručičky, zvládnete montáž na stěnu nebo nábytek sami. Stačí si jen dokoupit potřebný materiál.

Obklady z lodního dřeva jsou moderní, originální a díky recyklovanému materiálu i ekologické. Upoutají vás svými barvami a zajímavou reliéfní strukturou. Jeden z více než sta typů dekorů může zdobit i váš domov a vybrat ten nejlepší si můžete dle svého uvážení. Investice do těchto jedinečných obkladových dlaždic opravdu litovat nebudete.

Další informace a inspiraci najdete na obklady-mozaiky.cz


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno