jak na sadrokarton

Deskové materiály jsou v posledních letech nejvyužívanějšími stavebními materiály při výstavbách nových domů i při rekonstrukcích. Do interiéru domácností je nejvyužívanějším deskovým materiálem sádrokarton. Díky velké a rovné ploše sádrokartonu je práce s ním rychlá, přesná a pracovat s ním zvládnou i domácí kutilové bez předchozích zkušeností. Jak postavit ze sádrokartonu klasickou dělící příčku?

Nejprve usadit profily

Při realizaci sádrokartonové příčky je nejprve zapotřebí pořídit hliníkové profily a vytvořit rošt. Na podlahu a ke stropu je třeba namontovat UW profily. Do mezery mezi profily se následně vodorovně instalují CW profily, které se s UW profily spojí šroubky. U zárubní v příčkách je třeba využít vyztužené profily UA. Mezera mezi jednotlivými CW profily by neměla být větší, než 1m.

Izolace a folie

Aby se zvýšily akustické a tepelně-izolační vlastnosti stěny ze sádrokartonu, je zapotřebí vnitřní prostor mezi deskami vyplnit izolačním materiálem. Nejčastější volbou je v současnosti minerální izolační vata. Z každé strany je třeba vatu zajistit natažením paropropustnou folií.

Montáž desek

Po aplikaci izolace lze přistoupit k samotné montáži desek. Desky se přikládají k CW profilům a speciálními šrouby do sádrokartonu se k nim přichytí. Jednotlivé desky se přikládají na doraz. Vzdálenost mezi šrouby by neměla být větší, než 40 cm.

Zatmelení spár, stěrkování a broušení

Poslední činností při výstavbě příček ze sádrokartonu je práce s tmelem. Existují 2 druhy tmelů pro sádrokarton. První druh je určen pro tmelení spár. Tento tmel může být aplikován i ve větších vrstvách a nepraská. Tmel je třeba aplikovat a zabrousit do roviny. A nakonec je zapotřebí celou plochu nové stěny potáhnout finální sádrokartonovou stěrkou. Stěrku po vytvrdnutí zabrousit a nová stěna je hotová.

[hana-code-insert name=’new portal seznam‘ /]


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno