trávník

Trávník je pro mnoho z nás chloubou zahrady. Věnujeme mu čas a přejeme si, aby se nám za naši péči a starost odvděčil šťavnatě zelenou barvou a celkovým zdravím. Jenže ne vždy je trávník na zahradě zrovna ukázkový. Asi ne nadarmo se říká „u sousedů je tráva zelenější“ – něco na tom totiž opravdu bude. Možná i vy totiž při péči o trávník na zahradě chybujete. A ani o tom nevíte!

Pozor na časté chyby

Zakládáte si na pěkném vzhledu vaší zahrady a chcete, aby ji i trávník patřičně reprezentoval? V tom případě si musíte dát pozor na poměrně časté chyby, kterých se (mnohdy nevědomky) dopouští i zkušení zahrádkáři.

Nesekáte trávu až příliš?

Ideální výška trávníku je v rozmezí 3-4 centimetrů. Se sekačkou byste měli zasáhnout až v případě, kdy trávník doroste do dvojnásobné výšky. Zároveň je nutné ohlížet se na aktuálně panující počasí, kdy platí, že pokud je sucho, prospěje trávníku výška ještě o něco vyšší. Naopak když hodně prší, je rozumné sekat trávník častěji. Mnoho zahrádkářů ale chybuje v tom, že seká buď příliš často, nebo naopak příliš málo. Oboje není správně.

Nepodceňujete zavlažování?

Aby se trávník krásně a ukázkově zelenal, potřebuje dostatek vláhy. Jenže na to zrovna příliš zahrádkářů nemyslí a následně se diví, že jim tráva na pozemku chytá nevzhledný zažloutlý odstín. Na zálivku myslete především v létě, kdy panuje horké počasí – tehdy byste měli trávník zalévat ráno a večer, při velmi vysokých teplotách je pak ještě dobré zavlažit trávník během dne.

Nezapomínáte na živiny?

Při sekání trávník zbavujete spousty důležitých živin, které trávník potřebuje. Chybějící živiny je proto potřeba opět doplnit a to za pomoci kvalitního hnojení, které není radno podceňovat. Vsadit můžete a průmyslová hnojiva, kdy můžeme doporučit hnojiva s dlouhodobým účinkem. Jednou za čas pak můžete trávník přihnojit přirozeně za pomoci posekané a rozdrcené trávy, kterou na trávníku rozprostřete.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno