úklid podlahy

Podlaha je největší slabinou výrobních hal, továren, obchodů, kanceláří, prostě všech veřejných prostor, v nichž je velká koncentrace lidí a v nichž je obrovská fluktuace pohybu. Udržet podlahu čistou je téměř neřešitelný problém zejména v zimních měsících, kdy se ze zmrazků, sněhu, bláta nebo břečky našlape.

Řešení existuje prostřednictvím strojového mytí. Moderní úklidový stroj dokáže během hodiny vyčistit plochu, která by i zkušenému pracovníkovi ruční metodou trvala celý den. A nikdy se neunaví. V případě potřeby nastoupí ihned na druhou směnu. Špičkové stroje značek Alto, Kärcher a Nilfisk si poradí s jakýmkoliv povrchem.

Kartáče nebo pady?

Pro čištění podlah se používají automaty s kartáčem a pro hloubkové čištění pak kotoučáky s padem. Ty si poradí v podstatě s jakýmkoli znečištěním. Spáry a spoje jsou pro ně výzvou. Mycí stroje dokáží podlahu vysát, umýt i vyleštit. Pro konkrétní výběr podlahového mycího stroje je nutné upřesnit, zda dáte přednost zařízení s talířovým nebo válcovým kartáčem.

Talířové kartáče výborně myjí, ale méně drhnou, jsou vhodné pro rovné plochy. Válcové kartáče lépe drhnou a jsou vhodné pro nerovné plochy, jako je například dlažba. Štětiny válcového kartáče se lépe dostanou do spár, různých mezer a myjí kvalitněji vlnité plochy i protiskluzovou dlažbu.

úklid podlahy

Proč impregnovat?

Žádná podlaha není pro úklidovou službu Plecitý problémem. Péče o podlahy je pro jejich techniky koníčkem a mají v ní obrovské zkušenosti. Po mytí podlahy je možné nanést i polymerový vosk. Ten podlahu chrání před nečistotami, snižuje její kluzkost a zlepšuje vzhled podlahy. Voskování je vhodné na materiály z PVC, marmoleum, lakované parkety, přírodní kámen a další druhy měkkých a tvrdých podlah.

Prevencí před poškozením a zanášením nečistot je impregnace podlah, která čítá hned několik forem. Mezi nimi jsou metody voskování, polymerizace, pastování, olejování, epoxidové nátěry, polyuretanové nátěry, lakování, nano formátování a nano impregnace, zvýrazňující hybridní impregnace, bezpečnostní protiskluzové impregnace podlah a jiné.

Impregnace je zcela bezbarvá a zachovává původní vzhled materiálu. Po impregnování se podlaha snadno udržuje, údržba podlahy je rychlejší, spotřeba čisticích prostředků bude zhruba třetinová a zbavíte se plísní, prachu a roztočů. Máte-li stále pochybnosti, zda na pomoc přizvat odborníky, jistě vás přesvědčí lidové ceny za práci. Mytí betonových podlah začíná už od 4 korun za metr čtvereční.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno