Jste zde:  / Byt a dům / NEJNOVĚJŠÍ / Na uhlí, elektrický nebo plynový? Jaký gril si vyberete vy?

Na uhlí, elektrický nebo plynový? Jaký gril si vyberete vy?

jaký vybrat gril

Grilování se v posledních letech začíná v letním období stávat téměř národním sportem. Stále více rodin si připravuje grilované pochoutky, hledá nové techniky grilování, recepty a potraviny na gril. Abyste si grilování opravdu skvěle užili, je zapotřebí kvalitní gril. Jenže jaký vybrat? Druhy grilů se dělí podle využívaného paliva – na dřevěné uhlí, plynové a elektrické. Každý druh má svou charakteristiku, své výhody i nevýhody. Jaký typ bude nejvíce vyhovovat právě vám?

Gril na dřevěné uhlí – klasika

Zastánci klasického grilování rozhodně nedají dopustit na grily na dřevěné uhlí. Jedná se o nejrozšířenější typ grilu, který může být zároveň i nejlevnější. Právě uhlí dokáže grilovaným pokrmům dodat jejich typickou chuť kouře, kterou ostatní grily neumí. Gril na uhlí musí být jen venku, na otevřeném prostranství. Má i své nevýhody – špatně se reguluje teplota a omastek z masa může vzplát a opálit pokrm. Ten tak bude hořký.

Plynové grily

Plynové grily jsou nejžádanějším typem grilů posledních let. Vyrábí se v malém i velkém provedení, s odkládacími plochami a dokonce i v profesionální kvalitě. Jejich velkou předností je okamžitá možnost regulace teploty a žáru uvnitř grilu. Dají se přesouvat. Stačí mít jen vždy dostatečně plnou plynovou lahev. Díky možnosti regulace žáru dávají plynové grily možnost připravovat i složitější druhy pokrmů.

Elektrické grily

Jediný druh grilů, se kterým lze grilovat po celý rok a to jak venku tak uvnitř. Může být kdykoliv připraven k využití. Všechny druhy grilů na elektřinu jsou vybaveny regulací teploty. Levnější modely mají tlačítka, moderní a dražší druhy se ovládají na dotykovém displeji-. Gril nekouří a je skladný. Grilovací plocha je většinou z nepřilnavého teflonu a může být jen na spodní části nebo lze vybírat grily kontaktní, které mají plochu i z vrchní části. Doba grilování tak může být o polovinu kratší.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 100 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

Napsat komentář

Skupina AZET média

loga

Inzerce

Magazín Portál Bydlení je součástí médií provozovaných pod hlavičkou AZETmédia.

Máte zájem o reklamní plochu? Publikaci PR článku nebo zpětný odkaz?

Zde najdete všechny potřebné informace:

logo azetmédia

Práva vyhrazená

© 2011 - 2017 Portál bydlení
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Portal-bydleni.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
RSS kanály serveru Portal-bydleni.cz jsou určeny pouze pro osobní užití. Jakékoli kopírování, šíření nebo využívání obsahu RSS kanálů serveru Portal-bydleni.cz bez předchozího písemného souhlasu společnosti není dovoleno.
Sdílení na sociálních sítích tím není dotčeno.

Informace

Stránky vytvořila a o jejich správu se stará společnost: 

logo levné stránky