wpc terasa

Přemýšlíte o tom, že svůj dům i zahradu vylepšíte praktickou terasou? Není proč otálet, teď je k tomu opravdu ideální doba! Ovšem nejdříve je třeba vybrat ten nejlepší materiál. Jestli ještě neznáte moderní dřevoplast, čtěte dále!

Kvalitní WPC terasy jsou typické luxusním vzhledem a samozřejmě jsou dostupné v různých barevných variantách. Snadná práce s WPC deskami, jež k nám přišly ze severní Ameriky, kde musely odolávat značným teplotním výkyvům, předurčuje odolný dřevoplast k rozmanitému venkovnímu použití. Dřevoplastové terasy se těší vzrůstající oblibě, ale proč tomu tak je?

Složení dřevoplastových teras

Jak je patrné z jeho názvu, převratný materiál je tvořen směsí dřeva a plastu. V drtivé většině případů se jedná o běžné, neexotické dřeviny, tudíž nedochází ke zbytečnému ničení tropických deštných pralesů. Další složkou je HDPE, což je ekologický, recyklovatelný materiál. Obsah dřeva povětšinou činí 60 procent, obsah polymeru potom 40 procent, ale tento poměr se může různit.

Složení WPC desek používaných při výrobě teras dává tušit, že se jedná o spojení dvou materiálů s mnoha výhodami. A výsledný materiál pozitiva dřeva a plastu ještě umocňuje.

TOP 5 výhod dřevoplastových teras

Čím vynikají WPC terasy, zejména pak v porovnání s klasickými dřevěnými terasami?

  • Dlouhá životnost: Dlouhé roky bez starostí a nikdy nekončících oprav, tomu předchází WPC terasy, jejichž životnost se počítá ne na roky, ale na desetiletí. Dřevoplastová terasa je tak investicí na takřka na celý život.
  • Výborná odolnost: V porovnání se dřevem je dřevoplast charakteristický vyšší odolností vůči hmyzu a plísním, ale důležitá je zejména jejich odolnost proti nepříznivým klimatickým vlivům, velkému mrazu, častému dešti, UV záření apod.
  • Jednoduchá údržba: Pravidelné čištění WPC teras není nijak náročné, neboť materiál lze snadno omýt. Ovšem ani z dlouhodobého hlediska není nutná žádná zvláštní péče, ať už natírání, nebo lakování.
  • Neměnný tvar a barva: Zatímco dřevo vlivem klimatických změn i stáří mění svůj tvar, v případě dřevoplastu nedochází ke kroucení a sesychání. Na povrchu terasy tedy nevznikají žádné nerovnosti.
  • Bezpečný povrch: Žádné třísky, díry a nerovnosti. Ani při dlouhém užívání se netvoří třísky, které mohou představovat nebezpečí zejména pro děti. Neméně je podstatná je rovněž protiskluzová úprava WPC desek určených ke stavbě zahradní terasy.

Máte už zkušenosti s dřevoplastem a uvažujete, že jej využijete i při stavbě vysněné terasy?


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno