osvětlení schodiště

Noční cesty po domě můžou být značně nebezpečné, pokud nemáte k dispozici správné osvětlení a vhodně umístěné vypínače. Obzvláště schodiště se může stát nepřekonatelnou překážkou.

Schodiště se neobejde bez ledek

osvětlení schodištěSvítidla, která jsou typově určená přímo pro schodiště, dnes v podstatě neseženete bez LED technologií. Jsou tak úsporná, vydrží opravdu dlouho a zajistí vám jak bezpečné procházení v noci, tak trvalé osvětlení přes den, jestliže není vaše schodiště přirozeně nasvíceno sluncem.

Schodiště můžete osvětlit dvěma typy svítidel, a sice nástěnnými a těmi, které jsou přímo umístěny na schodech nebo na zábradlí.
Pokud se rozhodnete pro nástěnná svítidla, pak dbejte na zakrytování jejich horní části. Ta by vás totiž při scházení schodiště mohla nepříjemně oslňovat.
Zvažte také umístění vypínače, nejlépe se signalizační kontrolkou, ideálně v dostatečné vzdálenosti před samotným vstupem na schody, stejně pak na jejich opačné straně. Případně si rovnou pořiďte svítidlo s pohybovým čidlem.

Zkuste osvětlit každý schod

Stylovější osvětlení, které už však není pro každého, přináší přidání LED svítidel do jednotlivých schodů nebo do zábradlí nad schody. Abyste měli jasnou představu, kde končí který schod, můžete pod hranu každého schodu připevnit LED pásku. Ta přitom nemusí kopírovat hranu po celé její délce, stačí pokrýt jen takový rozsah, který potřebujete pro svou bezpečnou chůzi.

Pro tento typ moderního osvětlení se přímo nabízí využití pohybového čidla. Samotné LED pásky pak vždy umístěte až za čidla, která v případě schodiště, na něž přistupujeme obvykle ze dvou míst, pořiďte ideálně dvě.
Zjistěte více na blogu odborníků na kvalitní svítidla.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno