jak vyčisti skvrny na koberci

Úklid domácnosti rozhodně nepatří k tomu nejpříjemnějšímu, co můžete ve svém volném čase podniknout. Přesto je péče o příbytek nedílnou součástí moderního životního stylu a také snahy o plnohodnotné a hezké bydlení každého z nás.

Máte doma koberec?

I přes velkou oblibu podlahových krytin, jako jsou například vinylové podlahy, mají koberce své stálé místo v mnoha domácnostech, a to zejména díky pestrým vzorům či bohaté nabídce barev. Koberce jsou vhodné do každého pokoje, malé koberečky pak například do koupelny či předsíně. Co když ale dojde k jejich znečištění?
V tomto článku se dozvíte několik rad, jak snadno a efektivně vyčistit koberec bez drahých čisticích prostředků.

Krvavá skvrna na koberci

Někteří kreativní jedinci využívají toho, že pokud je skvrna na „správném“ místě, zakryjí ji například kusem nábytku či dekorativním předmětem. Pokud se však skvrny od krve chcete zbavit a ne ji (navíc mnohdy špatně) maskovat, musíte konat rychle a inkriminované místo co nejdříve navlhčit studenou vodou. Poté aplikujte roztok čpavku a pečlivě drhněte.

Skvrny od jídla

Znáte to, pořádáte doma večírek pro své přátele a pohoštění v nečekaný okamžik místo v ústech skončí na koberci. Párty však nekončí a váš nový koberec také ne. Překvapivě stačí použít přípravek na mytí skel, který na skvrnu nastříkáte a necháte pár minut účinkovat. Poté místo přetřete hadříkem nebo ubrouskem a ještě dočistíte obyčejným mýdlem či prostředkem na nádobí.

Skvrny od kávy a dalších nápojů

Také při klidném posezení či návštěvě šéfa může dojít k nehodě – například k vylití kávy. Skvrny od kávy vyčistíte pomocí perlivé vody a lihu. Bublinky nechte chvíli působit a poté přetřete navlhčeným ubrouskem s lihem.
V případě rozlití šťávy, nebo vína namíchejte roztok z vody a octa (3:1), naneste na skvrnu a přikryjte hadříkem, namočeným v teplé vodě, po kterém poté přejíždíte žehličkou. Místo směsi vody a oleje je možno do teplé vody použít také standardní prostředek na mytí nádobí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno