matrace

Při hledání nové matrace jste se jistě setkali s pojmy “zdravotní” a “ortopedická” matrace. Někteří prodejci bohužel často zneužívají důvěřivosti svých zákazníků a ve snaze vzbudit dojem kvality, takto označují i zcela obyčejné matrace. Nenechte se napálit a přečtěte si tento článek. Dozvíte se, jak správně vybrat.

Pojmy zdravotní a ortopedická matrace

Uvedené označení matrací se neopírá o žádnou normu, která by definovala jejich provedení. Proto je mnohem složitější zorientovat se mezi spoustou typů matrací s tímto označením. V prvé řadě je nutné si uvědomit, že matrace neléčí. Takto pojmenované matrace fungují jako prevence. Poskytují optimální podpěru těla a zmírňují případné bolesti. Matrace musí být vyrobené ze zdravotně nezávadných materiálů, které jsou vysoce prodyšné a mají certifikát OEKO-TEX zaručující nepřítomnost zdraví škodlivých látek v matraci. Jsou antialergické a garantují maximální hygienu lůžka. Standardem je, pokud je matrace opatřena snímatelným pracím potahem, ideálně s antimikrobiálními a antiseptickými účinky.

Kvalitního výrobce matrací poznáte tak, že má jasně definované, pro koho je matrace určena. Nabídne vám nastavení tuhosti podle vaší váhy a postavy. Případně vám matraci dokáže upravit na míru. Další známkou špičkové kvality je to, že při vývoji spolupracují s lékaři a matrace jsou klinicky testované.

Pro koho jsou vhodné

Bezpochyby se jedná o vyšší kvalitu matrací, ať už se to týká provedení nebo použitých materiálů té nejvyšší jakosti. Doporučujeme ji tedy všem, kteří myslí na své zdraví, touží po jedinečném odpočinku a chtějí předcházet bolestem zad. Jsou jasnou volbou také například pro uživatele upoutané dlouhodobě na lůžku nebo po úrazech. Správně zvolená matrace dokáže zmírnit vznik  proleženin nebo šetrněji podepřít bolavá místa. Vzhledem k vysoké hygieně jsou velmi žádané také u alergiků.

Vybírejte osobně na prodejně

Jak vidíte, záruka kvalitní matrace nespočívá v označení  “zdravotní” nebo “ortopedická”. Hledejte faktické údaje, které vás přesvědčí, že tyto vlastnosti budou odpovídat vašim požadavkům. Pokud si stále nejste jisti správným výběrem, nezoufejte. Jedná se o investici do vašeho zdravého spánku. Uděláte nejlépe, pokud navštívíte specializovanou prodejnu osvědčeného výrobce a necháte si poradit dle vašich potřeb a preferencí. Matraci si vyzkoušíte a školený personál vám poskytne všechny důležité informace.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno