semena.cz

Dějiny okrasných rostlin se začaly psát už před více než 3 500 lety ve starověkém Egyptě. Od této doby hrají okrasné rostliny menší nebo větší roli v zahradnické architektuře prakticky neustále. Zpočátku, ve starověkých i středověkých zahradách, sice převládaly spíše užitkové rostliny, ale v 18. století začaly na území Spojených států amerických vznikat také první ryze okrasné zahrady. Ty byly výsadou zejména movitějších vrstev obyvatelstva. Není divu.

Imponovaly slavným umělcům…

O významu a půvabu okrasných rostlin svědčí to, že se staly vděčným námětem celé řady umělců. Známý francouzský malíř Claude Monet a jeho obraz Lekníny, na kterém vykresluje zahradní rybníček osázený několika lekníny, se stal jedním z nejznámějších děl impresionistického malíře vůbec. Kouzlu okrasných zahrad se ve své tvorbě nedokázal ubránit ani Pablo Picasso. Důvody jejich opojení jsou zřejmé.

…a osloví také vás

Na světě totiž není moc krásnějších pocitů, než se procházet nebo relaxovat na okrasné zahradě. Nádherné vůně, rozličné barevné semena letničekkontrasty a nevšední půvab jednotlivých rostlin i zahrady jako celku vás nabijí životní energií, poskytnou útočiště před každodenními starostmi a přinesou pocit maximální harmonie a souznění s okolním prostředím. Na světě existují věci, které jednoduše musíte zažít.

Okrasná zahrada před vaším domem

Se semeny okrasných rostlin si můžete nádhernou zahradu vytvořit přímo u vás doma. Pěstební postupy nejsou nijak složité a výsledek za tu snahu určitě stojí. Vybrat si přitom můžete z široké nabídky okrasných rostlin a zvolit takové, které se vám líbí nejvíce. Exotické okrasné rostliny, klasické venkovní, vodní nebo bahenní? Záleží jenom na vás. Fantazii se v tomto případě meze nekladou.

PARTNER: logo semena.cz

[hana-code-insert name=’new portal seznam‘ /]


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno