Jste zde:  / NEJNOVĚJŠÍ / Pěstujeme online / Zahrada / Okrasné rostliny. Vytvořte si vlastní oázu klidu

Okrasné rostliny. Vytvořte si vlastní oázu klidu

semena.cz

Dějiny okrasných rostlin se začaly psát už před více než 3 500 lety ve starověkém Egyptě. Od této doby hrají okrasné rostliny menší nebo větší roli v zahradnické architektuře prakticky neustále. Zpočátku, ve starověkých i středověkých zahradách, sice převládaly spíše užitkové rostliny, ale v 18. století začaly na území Spojených států amerických vznikat také první ryze okrasné zahrady. Ty byly výsadou zejména movitějších vrstev obyvatelstva. Není divu.

Imponovaly slavným umělcům…

O významu a půvabu okrasných rostlin svědčí to, že se staly vděčným námětem celé řady umělců. Známý francouzský malíř Claude Monet a jeho obraz Lekníny, na kterém vykresluje zahradní rybníček osázený několika lekníny, se stal jedním z nejznámějších děl impresionistického malíře vůbec. Kouzlu okrasných zahrad se ve své tvorbě nedokázal ubránit ani Pablo Picasso. Důvody jejich opojení jsou zřejmé.

…a osloví také vás

Na světě totiž není moc krásnějších pocitů, než se procházet nebo relaxovat na okrasné zahradě. Nádherné vůně, rozličné barevné semena letničekkontrasty a nevšední půvab jednotlivých rostlin i zahrady jako celku vás nabijí životní energií, poskytnou útočiště před každodenními starostmi a přinesou pocit maximální harmonie a souznění s okolním prostředím. Na světě existují věci, které jednoduše musíte zažít.

Okrasná zahrada před vaším domem

Se semeny okrasných rostlin si můžete nádhernou zahradu vytvořit přímo u vás doma. Pěstební postupy nejsou nijak složité a výsledek za tu snahu určitě stojí. Vybrat si přitom můžete z široké nabídky okrasných rostlin a zvolit takové, které se vám líbí nejvíce. Exotické okrasné rostliny, klasické venkovní, vodní nebo bahenní? Záleží jenom na vás. Fantazii se v tomto případě meze nekladou.

PARTNER: logo semena.cz


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

Napsat komentář

Inzerce

Magazín Portál Bydlení je součástí médií provozovaných pod hlavičkou AZETmédia.

Máte zájem o reklamní plochu? Publikaci PR článku nebo zpětný odkaz?

Zde najdete všechny potřebné informace:

logo azetmédia

Práva vyhrazená

© 2011 - 2019 Portál bydlení
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Portal-bydleni.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
RSS kanály serveru Portal-bydleni.cz jsou určeny pouze pro osobní užití. Jakékoli kopírování, šíření nebo využívání obsahu RSS kanálů serveru Portal-bydleni.cz bez předchozího písemného souhlasu společnosti není dovoleno.
Sdílení na sociálních sítích tím není dotčeno.

Informace

Stránky vytvořila a o jejich správu se stará společnost: 

logo levné stránky