aa
Jste zde:  / Finance a pojištění / Hypotéky / NEJNOVĚJŠÍ / Lukáš Štork: Proč jít do hypotéky?

Lukáš Štork: Proč jít do hypotéky?

hypotéky

Mnoho lidí říká, že si hypotéku v životě nevezmou – že se nechtějí zadlužovat. Takovým lidem potom zbývá celý život šetřit nebo začít podnikat a po pár úspěšných letech si můžou dovolit nemovitost pořídit. Mnoho lidí má také dědictví, které také může znamenat nemovitost bez hypotéky.

Lukáš Štork, hypoteční specialista, se ale ptá: „Je hypotéka opravdu zadlužování?“ V jistém smyslu to je půjčka jako každá jiná – zákazník dostane od banky půjčené peníze, aby se mohla nemovitost zaplatit prodávajícímu a zákazník pak peníze splácí bance. Výhodný obchod pro obě strany. Na druhou stranu je zde velký rozdíl mezi klasickým spotřebitelským úvěrem, nebo splácením platby za dovolenou nebo třeba novou televizi a hypotékou. Rozdílů je několik:

Nemovitost je investice

Samozřejmě je potřeba na nemovitosti pracovat, rekonstruovat a starat se o ní – pokud ale jste vlastníkem nemovitosti (a obzvláště v zajímavé lokalitě), můžete se těšit, že hodnota nemovitosti do budoucna poroste a vy na tom vyděláte. Nebo je zde možnost nájmu – existuje mnoho vlastníků nemovitosti, kteří si na jejím pronájmu slušně vydělávají – a nebo si dokonce nemovitost pořídí na hypotéku a dokážou to zařídit, tak aby byl nájem z nemovitosti vyšší než splácená částka bance za hypotéku. Nejlepší je většinou se obrátit na odborníka.

Nemovitost má hodnotu

Pokud budete splácet dovolenou a najednou vás vyhodí z práce a vám vypadne příjem, máte problém. Peníze musíte zaplatit a pokud si to nezařídíte, zaklepou na dveře exekutoři. Na druhou stranu nemovitost má hodnotu a pokud si nebudete moct dovolit nemovitost dále splácet, propadne bance a je zde vyšší šance, že se nedostanete do dluhů a následné exekuce.

Hypotéka není určitě špatný finanční nástroj, ale je potřeba s ní umět dobře zacházet. Ideálně si zodpovědět tyto otázky:

  • Je nemovitost v dobré lokalitě?
  • Je pravděpodobné, že poroste její hodnota?
  • Mám rezervu na to, kdyby mi na 3 měsíce vypadnul příjem?

Lukáš Štork dále radí: „Pokud má člověk rozmyšleno, není důvod odkládat, protože sazby jsou nyní extrémně nízko.“


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

1 Komentář

Do komentářů je zakázané vkládat URL adresy jiných webů. Pro propagaci Vaši firmy si můžete zakoupit textový odkaz uvedený výše, který bude kvalitní zpětnou vazbou pro Váš web.

  • Míla

    / Odpovědět

    Pozor, přesné podmínky úvěru a to, na jak vysokou hypotéku dosáhnete, byste si měli zjistit ještě před podpisem rezervační smlouvy na nemovitost. Díky tomu po zaplacení zálohy nezjistíte, že si svou vysněnou nemovitost nemůžete koupit.

KOMENTOVAT PŘÍSPĚVEK

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinné položky jsou označeny. Do komentářů je zakázané vkládat URL adresy. Komentář bude automaticky upravený. ( povinné )

Inzerce

Magazín Portál Bydlení je součástí médií provozovaných pod hlavičkou AZETmédia.

Máte zájem o reklamní plochu? Publikaci PR článku nebo zpětný odkaz?

Zde najdete všechny potřebné informace:

logo azetmédia

Práva vyhrazená

© 2011 - 2019 Portál bydlení
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Portal-bydleni.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
RSS kanály serveru Portal-bydleni.cz jsou určeny pouze pro osobní užití. Jakékoli kopírování, šíření nebo využívání obsahu RSS kanálů serveru Portal-bydleni.cz bez předchozího písemného souhlasu společnosti není dovoleno.
Sdílení na sociálních sítích tím není dotčeno.

Naše doporučení