Blog magazín o bydlení a zahradě
Jste zde:  / NEJNOVĚJŠÍ / Pěstujeme online / Zahrada / Jehličnany a jejich výsadba

Jehličnany a jejich výsadba

jak na jehličnany

Sen o dokonalé zahradě si splníte jedna dvě. Vylaďte ji jabloněmi, ořešákem i jehličnany. Právě okrasné jehličnaté stromy zajistí půvab a kousek lesa. Pod rozkvetlou třešní se líbejte, v blízkosti jehličnanů relaxujte třeba s knihou v ruce. Málokdo ví, jak o tento druh okrasných stromů či keřů pečovat. Před koupí jehličnanu si ověřte jeho nároky na půdu, umístění, prostředí a klimatické podmínky výsadby.

Pečlivá sadba zajistí skvělý výsledek

Od sadby se odvíjí úspěšnost zakořenění. Na samém počátku si uvědomte, kde, co nasadíte a co koupíte. Prostě si vše důkladně naplánujte. Okrasné jehličnaté stromy naberou na velikosti. Přeplácaná zahrada nikoho neohromí. Navíc se vám bude špatně udržovat trávník. Přemýšlejte o velikosti stromu za 10 a více let. Pořiďte si okrasné jehličnany menší či větší. Vše podle vašeho plánu.

Údržba není snadná

První rozzáření mnohdy s pravidelnou péčí zmizí. Jehličnany potřebují ochranu a vytrvalost. Vyberte si stálozelené jehličnany a sázejte je od září do konce října. Rostliny potřebují dokonale zakořenit. S prvními mrazíky bojují. Myslete na vhodný výběr místa. Jehličnaté okrasné stromky nesnášejí přímý sluneční svit a sílu větru. Ať vás ani nenapadne sázet nízké stromky vedle vysokých druhů. Dbejte na soulad zahrady. Tradičními druhy jsou túje, modřín, jedle, jalovec, smrk či cypřišek.

Sázejte s rozumem

Před umístěním stromku do jámy půdu pečlivě zryjte a odplevelte. Kořeny musejí zůstat neporušeny, proto kupujte jehličnany v kontejnerech. Rostlině dopřejte odpovídající zeminu. Důkladně ji zalijte a dosypte kůrovým substrátem. Jen tak dodáte kořenům výživu a ochranu před mrazem. Okrasné jehličnany v kontejnerech sázejte klidně po celý rok do nezamrzlé půdy. Myslete na ideální teplotu, ani horko ani zima. Sloupovité jehličnany potřebují oporu. Pokud plánujete stromky tvarovat, hned je nezastřihujte. Dopřejte jim jen lehkou úpravu, se skutečným střihem počkejte 2 roky.

Zdroj foto: shutterstock.com


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

1 Komentář

Do komentářů je zakázané vkládat URL adresy jiných webů. Pro propagaci Vaši firmy si můžete zakoupit textový odkaz uvedený výše, který bude kvalitní zpětnou vazbou pro Váš web.

  • Pingback

Napsat komentář

Inzerce

Magazín Portál Bydlení je součástí médií provozovaných pod hlavičkou AZETmédia.

Máte zájem o reklamní plochu? Publikaci PR článku nebo zpětný odkaz?

Zde najdete všechny potřebné informace:

logo azetmédia

Práva vyhrazená

© 2011 - 2019 Portál bydlení
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Portal-bydleni.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
RSS kanály serveru Portal-bydleni.cz jsou určeny pouze pro osobní užití. Jakékoli kopírování, šíření nebo využívání obsahu RSS kanálů serveru Portal-bydleni.cz bez předchozího písemného souhlasu společnosti není dovoleno.
Sdílení na sociálních sítích tím není dotčeno.

Naše doporučení

mikroslužby