jak udržovat zahradu

Zima nám pomalu končí a jaro se blíží rychleji, než se může zdát. Nastává tedy nejvyšší čas pobavit se o tom, jak na jaře upravit svoji zahradu a jak ji připravit na následující léto. Zajímá vás, jak se v následujících ročních obdobích věnovat údržbě zahrady, co zahradě dopřát a co jí naopak odepřít? Pak čtěte dál a dopřejte si dokonalého, krásně zeleného trávníku a plodných záhonů.
Na jaře je potřeba dopřát zahradě dostatečné množství péče, kterou jsme jí v zimě museli odepřít. Měli bychom se zaměřit nejen na svoje záhonky, na kterých vysázíme zeleninu, ovoce a květiny, ale také na náš trávník. Dříve než se pustíte do sekání trávy, měli byste z trávníku odklidit veškeré napadané větvičky, listy, plody a vzrostlý mech. Stejně tak bychom se neměli zapomenout postarat o veškerou zeleň na zahradě.

Péče o trávník

V první řadě věnujte svoji pozornost trávníku. Po odstranění mechu a listí je potřeba trávník prořezat a provzdušnit. K prořezání používáme hrábě s dlouhou násadou a ostrými hroty. Stejně tak by se měl trávník jednou začas i provzdušnit pomocí rýče. Sice si do trávníku uděláte díry, na druhou stranu provzdušníte zeminu a trávník se tak brzy zhojí. Po celé jarní i letní období nesmíme zapomínat na sekání trávy.

Údržba zeleně

Jarní péče o zahradu není jen o sekání trávníků, základem je celková údržba zeleně. Je tedy nutné pečovat o veškerou zeleň zahrady. Nezapomínejte tedy na prostříhávání stromků, keřů a udržování záhonků s plody i květinami.

Péče dle typu zahrady

Zahrady rozdělujeme podle množství daných kritérií. Základním rozdělením je rozdělení zahrad podle účelu. Podle tohoto kritéria dělíme zahrady na zeleninové, ovocné, botanické, okrasné, obytné či na veřejnou zeleň, atd. A každý typ zahrady si zaslouží jinou péči. Pokud si nejste jisti, jak se o daný typ starat, pak se poraďte s odborníky, kteří vám rádi pomohou.

Partner: logo (6)


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno