aa
Jste zde:  / NEJNOVĚJŠÍ / Realizace zahrad / Zahrada / Jak na údržbu zahrady na jaře a v létě

Jak na údržbu zahrady na jaře a v létě

jak udržovat zahradu

Zima nám pomalu končí a jaro se blíží rychleji, než se může zdát. Nastává tedy nejvyšší čas pobavit se o tom, jak na jaře upravit svoji zahradu a jak ji připravit na následující léto. Zajímá vás, jak se v následujících ročních obdobích věnovat údržbě zahrady, co zahradě dopřát a co jí naopak odepřít? Pak čtěte dál a dopřejte si dokonalého, krásně zeleného trávníku a plodných záhonů.
Na jaře je potřeba dopřát zahradě dostatečné množství péče, kterou jsme jí v zimě museli odepřít. Měli bychom se zaměřit nejen na svoje záhonky, na kterých vysázíme zeleninu, ovoce a květiny, ale také na náš trávník. Dříve než se pustíte do sekání trávy, měli byste z trávníku odklidit veškeré napadané větvičky, listy, plody a vzrostlý mech. Stejně tak bychom se neměli zapomenout postarat o veškerou zeleň na zahradě.

Péče o trávník

V první řadě věnujte svoji pozornost trávníku. Po odstranění mechu a listí je potřeba trávník prořezat a provzdušnit. K prořezání používáme hrábě s dlouhou násadou a ostrými hroty. Stejně tak by se měl trávník jednou začas i provzdušnit pomocí rýče. Sice si do trávníku uděláte díry, na druhou stranu provzdušníte zeminu a trávník se tak brzy zhojí. Po celé jarní i letní období nesmíme zapomínat na sekání trávy.

Údržba zeleně

Jarní péče o zahradu není jen o sekání trávníků, základem je celková údržba zeleně. Je tedy nutné pečovat o veškerou zeleň zahrady. Nezapomínejte tedy na prostříhávání stromků, keřů a udržování záhonků s plody i květinami.

Péče dle typu zahrady

Zahrady rozdělujeme podle množství daných kritérií. Základním rozdělením je rozdělení zahrad podle účelu. Podle tohoto kritéria dělíme zahrady na zeleninové, ovocné, botanické, okrasné, obytné či na veřejnou zeleň, atd. A každý typ zahrady si zaslouží jinou péči. Pokud si nejste jisti, jak se o daný typ starat, pak se poraďte s odborníky, kteří vám rádi pomohou.

Partner: logo (6)


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

KOMENTOVAT PŘÍSPĚVEK

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinné položky jsou označeny. Do komentářů je zakázané vkládat URL adresy. Komentář bude automaticky upravený. ( povinné )

Inzerce

Magazín Portál Bydlení je součástí médií provozovaných pod hlavičkou AZETmédia.

Máte zájem o reklamní plochu? Publikaci PR článku nebo zpětný odkaz?

Zde najdete všechny potřebné informace:

logo azetmédia

Práva vyhrazená

© 2011 - 2019 Portál bydlení
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Portal-bydleni.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
RSS kanály serveru Portal-bydleni.cz jsou určeny pouze pro osobní užití. Jakékoli kopírování, šíření nebo využívání obsahu RSS kanálů serveru Portal-bydleni.cz bez předchozího písemného souhlasu společnosti není dovoleno.
Sdílení na sociálních sítích tím není dotčeno.

Naše doporučení