Jste zde:  / Hobby poradna / Rady, tipy, návody / 5 zásad bezpečného užívání elektrospotřebičů v kuchyni

5 zásad bezpečného užívání elektrospotřebičů v kuchyni

zásady používání elektrospotřebičů v kuchyni

Elektrospotřebiče v kuchyni prochází často těžkými zatěžkávacími zkouškami v podobě kapajících olejů, zvýšené vlhkosti, teploty a nedostatku prostoru. Dnes jsme pro Vás se společností Elkov, velkoobchodem s elektrem, připravili přehled 5 zásad, které sníží riziko toho, že Vám elektrospotřebiče v kuchyni způsobí škodu na zdraví či majetku.

Zkontrolujte všechny kabely

Postupným užíváním či nesprávným používáním (zde je proces opotřebení rychlejší) ztrácí kabely elektrospotřebičů v kuchyni na bezpečnosti. Pravidelně kontrolujte, jestli není poškozena izolace těchto kabelů po celé jeho délce.

Zbavte se poškozených elektrospotřebičů

Vlivem zvýšené vlhkosti, teploty či neopatrnosti může dojít k poškození elektrospotřebičů, které se najednou stávají velmi nebezpečné. Pokud máte jakékoliv pochybnosti o tom, že je Vaše mikrovlnná trouba, rychlovarná konvice, toustovač apod., v bezvadné kondici, nechte si je zkontrolovat od odborníka, případně je rovnou nahraďte novými zařízeními.

Zajišťujte svým elektrospotřebičům správné místo

I elektrospotřebiče v kuchyni potřebují dostatečný prostor na ventilaci (např. mikrovlnná trouba), nedávejte je tedy hned ke zdi (tímto zamezíte i poškození kabelů, viz. první bod tohoto článku). Důležité je také uspořádat si elektrospotřebiče tak, abyste omezili riziko jejich poškození (např. pádem). Všechny elektrospotřebiče by měly být umístěny na stabilní ploše. Pokud si nejste jisti pevností svých poliček, požádejte svého partnera o pomocnou ruku a utažení všech šroubů.

Zabezpečte zásuvky, pokud máte doma dítě

Pokud máte doma malé dítě, měly by pro Vás být ochranné kryty zásuvek samozřejmostí (je to investice několika desítek korun) s tím, že začít byste měli právě v kuchyni. Vyhnete se tak riziku, že Vaše dítě napadne, resp. že se mu podaří, strkat do zásuvky prsty či dokonce příbory.

Z kuchyně a bytu odcházejte po vypnutí všech elektrospotřebičů

Pokud potřebujete odejít z domu (např. do práce či na nákup), vypněte všechny elektrospotřebiče, vyhnete se tak riziku požáru z důvodu zkratu (resp. toto riziko hrozí i ve Vaší přítomnosti, pokud jste v době zkratu doma, lépe se Vám na něj reaguje).

Může Vás zajímat:   Letem světem toalet

Společnost Elkov, s.r.o. se zabývá velkoobchodem i maloobchodem s elektrem, která má po celé ČR celkem 13 poboček. Elkov s.r.o. nabízí sortiment elektromateriálu od více jak 400 domácích i zahraničních dodavatelů a je připravena nabídnout vhodné řešení elektra i Vám.

PARTNER: logo elektrokov


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 160 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

Reklama na webu

SEO webu sledují SEO nástroje.cz

O správu stránek se stará

Design a správa stránek  Levné stránky

logo_levnestrankynew

Publikování nebo šíření obsahu serveru nebo jakékoliv části zveřejněného materiálu jakoukoliv formou kromě formy sdílení na sociálních sítích, je bez předchozího písemného souhlasu vydavatele zakázáno. RSS kanály magazínu portal-bydleni.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření RSS kanálů je možné pouze s předchozím písemným souhlasem provozovatele.Články jsou majetkem redakce. Nevyžádané tiskové zprávy jsou zveřejněné bez aktivního odkazu dodavatele.