aa
Jste zde:  / Dětské pokoje / Interiér / 5 věcí, na které byste měli myslet při zařizování dětského pokoje

5 věcí, na které byste měli myslet při zařizování dětského pokoje

jak zařídit dětský pokoj

Příchod miminka do domácnosti znamená příchod zvídavého a snadno zranitelného človíčka, za něhož neseme zodpovědnost. Na možná rizika spojená s pobytem malého dítěte u nás v domácnosti bychom měli brát ohled už v době zařizování dětského pokoje.

Dnes jsme pro Vás, společně se společností KOUBA INTERIER s.r.o., připravili přehled 5 rizik, která Vašemu miminku hrozí a samozřejmě i tipy na to, jak se těmto rizikům vyvarovat.

  1. Nábytek připevněný ke zdi

U zdi volně postavený nábytek představuje riziko pádu v době, kdy si Vaše dítě usmyslí, že po něm chce šplhat nahoru (např. pro svou oblíbenou hračku). Veškerý nábytek v dětském pokoji, u kterého je i minimální riziko převrácení, připevněte vruty (na hmožděnky) či lepidlem. Nízké komody připevňovat nemusíte za předpokladu, že nehrozí převrhnutí z důvodu vysunutí šuplíků.

  1. Bezpečné přívody elektrické energie

V okamžiku, kdy Vám do domácnosti přibude miminko, byste měli zacpat všechny nepoužívané zásuvky bezpečnostními zátkami (sada jich stojí do 30 Kč), samozřejmostí by měly být bezpečnostní zásuvky a prodlužovačky, abyste se tak vyhnuli riziku zranění dítěte v době, kdy svými zvídavými prsty bude chtít prozkoumat, co se vlastně v těchto přívodech elektrické energie skrývá.

  1. Malé dekorativní předměty mimo dosah dětí

Dětem by do rukou neměly patřit nejen drobné hračky, ale také by jim neměly být na dosah drobné dekorativní předměty jako granule v květináčích, jakékoliv květiny, malé porcelánové sošky apod. Tyto věci dejte buď vysoko, mimo dosah dítěte, nebo nejlépe do jiné místnosti tak, aby tyto předměty nebudily zvídavost dítěte a ono si pro ně pak nechtělo vyšplhat (viz. bod 1, riziko převrácení nábytku).

  1. Žádné sklo

Malým dětem nedávejte do pokoje žádné skleněné vázy, za sklem zarámované obrazy apod. Existuje totiž riziko toho, že se dítěti podaří tyto předměty převrhnout či shodit a následně se pořezat o střepy.  Veškeré tyto předměty mějte ve své ložnici, případně obývacím pokoji.

  1. Okna, okna, okna

Snad všichni jsme už slyšeli o případu, kdy se malé dítě v době nepozornosti rodičů dostalo až na parapet, či že dokonce spadlo na chodník. Oknům v dětském pokoji věnujte maximální pozornost, tj. neumisťujte před ně žádné předměty, které by dítěti umožnilo vyšplhání se na jejich úroveň a pořiďte si bezpečnostní pojistky na okna tak, aby si je děti nemohly otevřít. Investice pár set korun do tohoto zařízení je určitě menší bolístkou než výčitky z toho, že Vám dítě vypadlo z okna.

KOUBA INTERIER, s.r.o. je společností zabývající se rekonstrukcí interiérů domácností, kdy provádí jak stavební práce, tak truhlářskou výrobu. Kancelář společnosti najdete hned na dvou místech v, na ulici Marie Cibulkové v Praze 4 a na ulici Radějovická v Herinku. Více informací o rekonstrukci interiérů najdete zde

PARTNER: kouba interier logo

Foto: salernopaint.com


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

1 Komentář

Do komentářů je zakázané vkládat URL adresy jiných webů. Pro propagaci Vaši firmy si můžete zakoupit textový odkaz uvedený výše, který bude kvalitní zpětnou vazbou pro Váš web.

  • Marko

    / Odpovědět

    Bezpečnost především. Spousta světla a kreativnost. Prostor pro dětský rozvoj. Citlivé prostředí. Pochopení. Pomoc – pokud si o ní náš potomek řekne. Láska. Něha. A spousta dalších věcí musí z prostředí pokoje, kde se náš potomek vyvíjí, být cítit.

KOMENTOVAT PŘÍSPĚVEK

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinné položky jsou označeny. Do komentářů je zakázané vkládat URL adresy. Komentář bude automaticky upravený. ( povinné )

Inzerce

Magazín Portál Bydlení je součástí médií provozovaných pod hlavičkou AZETmédia.

Máte zájem o reklamní plochu? Publikaci PR článku nebo zpětný odkaz?

Zde najdete všechny potřebné informace:

logo azetmédia

Práva vyhrazená

© 2011 - 2019 Portál bydlení
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Portal-bydleni.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
RSS kanály serveru Portal-bydleni.cz jsou určeny pouze pro osobní užití. Jakékoli kopírování, šíření nebo využívání obsahu RSS kanálů serveru Portal-bydleni.cz bez předchozího písemného souhlasu společnosti není dovoleno.
Sdílení na sociálních sítích tím není dotčeno.

Naše doporučení