Blog magazín o bydlení a zahradě
Jste zde:  / Byt a dům / NEJNOVĚJŠÍ / Chystá se druhá vlna dotací na nový kotel

Chystá se druhá vlna dotací na nový kotel

dotace eu

Bez tepla si jen obtížně dokážeme představit pohodlí domova. Při jeho vytváření však vznikají zplodiny, které představují zdravotní rizika a zátěž pro životní prostředí. K tomu, mohlo být naše vytápění ekologičtější, byly vytvořeny tzv. Kotlíkové dotace. Mohou je získat jednotlivé domácnosti i bytové domy.

Druhá vlna dotací EU

V současné době stále ještě ve vybraných krajích dobíhá první vlna Kotlíkových dotací, nicméně již byly představeny parametry vlny druhé, která nabídne mírně změněné podmínky pro získání dotace.

V první řadě je třeba říci, že to hlavní, tedy možná výše podpory, zůstalo nezměněno. Stále je možné získat až 85 % pořizovací ceny nového kotle či tepelného čerpadla v maximální výši až 127.500 Kč.

Mění se však některé rámcové podmínky. Například již nebude možné získat dotaci na nejméně ekologické kotle výhradně na uhlí. A také již nebude možnost získat dotaci EU na splnění podmínky energetické náročnosti budovy, resp. provedení energeticky úsporných opatření, například zateplení střechy. Tato podmínka se týká pouze zdrojů z EU, jednotlivé kraje mohou vypsat vlastní dotační tituly, které tyto práce pokryjí.

Shrňme tedy to nejdůležitější. Dotaci lze získat ve výši 75 % například při pořízení kotle kombinujícího spalování uhlí a biomasy, popřípadě pouze biomasy. 80 % nákladů získají domácnosti, které si pořídí tepelné čerpadlo, a dalších 5 % dotace získají domácnosti v oblastech se zhoršenými rozptylovými podmínkami. Kraje mají povinnost vypsat dotační tituly nejpozději do konce října 2017, od konce léta se tak vyplatí sledovat úřední desku.

Dotace EU pro bytové domy, firmy a státní správu

Vlastníci bytových domů mají své vlastní dotační tituly, s jejichž pomocí mohou dosáhnout na dotace pro snížení energetické náročnosti budov nebo zvýšení energetické efektivity. Pro firmy rovněž existují dotační tituly pokrývající několik oblastí, pro orgány státní správy se prozatím vše připravuje.

Pokud si nechcete nechat ujít možnosti získání dotace EU, kontaktujte společnosti MIDA Consulting, která se sledováním a získáváním dotací EU aktivně zabývá. Její specialisté vám pomohou nalézt dotační tituly na míru potřebám a zajistí vše pro úspěšné získání a čerpání dotace.

mida consulting


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

Napsat komentář

Inzerce

Magazín Portál Bydlení je součástí médií provozovaných pod hlavičkou AZETmédia.

Máte zájem o reklamní plochu? Publikaci PR článku nebo zpětný odkaz?

Zde najdete všechny potřebné informace:

logo azetmédia

Práva vyhrazená

© 2011 - 2019 Portál bydlení
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Portal-bydleni.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
RSS kanály serveru Portal-bydleni.cz jsou určeny pouze pro osobní užití. Jakékoli kopírování, šíření nebo využívání obsahu RSS kanálů serveru Portal-bydleni.cz bez předchozího písemného souhlasu společnosti není dovoleno.
Sdílení na sociálních sítích tím není dotčeno.

Naše doporučení

mikroslužby