vyčistit matraci

Pokud si budete pravidelně čistit matraci, dopřejete si spánek ve zdravém a hygienickém prostředí. Když budete dodržovat následující postup, zbavíte se skvrn, prachu, roztočů, nečistot, plísně a dalších alergenů a budete v noci klidně spát.

Do matrace se dostává prach, nečistoty, pyl, plíseň, krémy, chemikálie, pot, krev, moč a další tělní tekutiny i navzdory tomu, že se před ulehnutím do postele pokaždé sprchujeme nebo koupeme. Velkým přínosem proti nečistotám je chránič matrace nebo nepromokavé prostěradlo. I přesto je nutné matraci občas vyčistit.

Jak vyčistit matraci

Sundejte prostěradlo, povlaky a matracové chrániče. Z polštářů a přikrývek stáhněte povlaky. To vše důkladně vyperte. Podívejte se vždy na štítek každého výrobku a vyperte ho na nejvyšší povolenou teplotu. Pokud je maximální povolená teplota praní rozdílná, vyperte je raději odděleně.

Matraci důkladně vysajte

Na hubici vysavače nasaďte nástavec na tkaniny s kartáčem a štětinami. Začněte vysávat na jednom konci a postupujte kousek po kousku až ke druhému včetně záhybů, švů a bočních stran. Matraci otočte a vysajte až po vyčištění dané strany.

Odstraňte pach a osvěžte vůni matrace pomocí jedlé sody

Pach potu a štiplavý pižmový odér odstraníte jedlou sodou a čistým kartáčem. Matraci jedlou sodou důkladně zasypte a kartáčem nasucho vydrhněte, aby se soda dostala i lehce pod povrch. Nechte působit alespoň půl hodiny nebo celý den.

Znovu důkladně vysajte matraci

Jedlá soda působí jako lapač vlhkosti, natáhne do sebe i různé mazy a pohltí pach. Druhým důkladným vysáváním pak odstraníte jedlou sodu společně se vším, co do sebe z matrace natáhla včetně nositelů všech nežádoucích pachů.

Zbavte se všech skvrn

U matrací se nejčastěji setkáváme se skvrnami od krve, moči a zvratků. Pokud někdy v posteli snídáte, možná jste na matraci také vylili kávu, čaj, džus nebo čerstvě vymačkanou šťávu u ovoce. Takto můžete skvrny vyčistit.

Jak vyčistit matraci od krve

Smíchejte čtvrt šálku 3% peroxidu vodíku se lžící saponátu na nádobí a lžící soli. Pastu naneste na skvrnu, nechte zaschnout a pak seškrábněte. Bílý hadr namočte do peroxidu vodíku a lehce přikládejte na znečištěné místo, dokud skvrna nezmizí.

Jak vyčistit matraci od moči

Smíchejte 3 lžíce jedlé sody, 240 ml 3%peroxidu vodíku a 2 kapky saponátu na nádobí. Směs naneste na skvrnu a nechte uschnout. Pak smíchejte 3 lžíce sypkého pracího prášku bez bělidla a 1 lžíci vody na pěnu. Naneste ji a nechte působit 30 minut. Zaschlé zbytky odškrábněte lžící a pak opět přikládejte na místo bílý bezbarvý hadr namočený v peroxidu vodíku. Na závěr místo opět vysajte.

Jak vyčistit matraci zvratky a jiné skvrny

Matraci vezměte ven nebo otevřete okna. Pak namočte bílý hadr do čistého nezředěného amoniaku a přikládejte ho na znečištěné místo. Pak ho přetřete čistým vlhkým hadrem, posypte jedlou sodou, nechte zaschnout a vysajte vysavačem.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno