dřevostavby

V poslední době se roztrhl pytel s dřevostavbami. Lidé už neprahnou po klasických zděných domech, které jsou na výstavbu časově i finančně náročné. V čem je dřevostavba lepší? A je vůbec lepší? Podívejte se na pro a proti. Třeba lépe pochopíte, jak vypadá dům snů.

[hana-code-insert name=’google‘ /]

Pozitiva zděné stavby

V České republice jsou rodinné domy z cihel a malty velice oblíbené. Ne všichni Češi jsou ochotni investovat své peníze do nových stavebních technologií a vsázejí na tradici. Není divu, že je nejlepším stavebním materiálem pálená cihla, která vydrží dlouhá léta. Přesto bychom neměli s jejím výběrem spěchat. Jaké jsou tedy výhody tohoto zdiva? Vynikající akustické vlastnosti, osvědčená tradice materiálu a také minimální náchylnost na dotvarování. Mezi nevýhody lze zařadit vyšší pořizovací cenu, pracnost, náročné podmínky pro přesun materiálu, zbytečné výdaje za energie i vysoké časové rozpětí jednotlivých prací. Jak se říká, dům by měl přes zimu pořádně vymrznout.

V čem tkví úspěch dřevostavby

Největším pozitivem dřevostavby je suchá výstavba, krátká doba stavebních prací, ekologická výhoda, dokonalé tepelně izolační vlastnosti, vyšší podlahová plocha a minimum výdajů za energie. Vše má své pro a proti. V tomto případě lze vyzdvihnout vysoké nároky na přesnost, jednoduše záleží na každičkém detailu. Rovněž lze zmínit nízkou odolnost proti živelným pohromám a vysoké nároky na požární bezpečnost. Celková montáž panelů je časově nenáročná, vše probíhá do několika týdnů, v některých případech je možné dobu výstavby ještě více zkrátit. Stavba rodinného domu trvá více než 50 týdnů, což se nedá s výstavbou dřevostavby vůbec srovnat. Musíme říci, že jsou nízkoenergetické domy modernější a propracovanější. Klasický dům z cihel je často tuctový. Už víte, v jakém domku by se vám lépe bydlelo? Nakonec hraje největší roli finanční situace.

[hana-code-insert name=’new portal seznam‘ /]


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno