Blog magazín o bydlení a zahradě
Jste zde:  / Hobby poradna / NEJNOVĚJŠÍ / Rady, tipy, návody / Chcete rekonstruovat byt, ale bojíte se nákladů? Zkuste nejdřív vymalovat!

Chcete rekonstruovat byt, ale bojíte se nákladů? Zkuste nejdřív vymalovat!

malování bytu

Snad každý, kdo se rozhlédne po svém bytě by tam chtěl něco změnit. Většinou by stačila jen drobnost, která by prostoru vdechla nový život. A právě v těchto prostorech je vhodné vymalovat. Ideální je pak zvolit barvu, která k místnosti sedí a je aktuálním módním trendem. Která to je?

Změny trendů

V posledních letech se v České republice stále častěji používali různé barevné nátěry. Někdy pak lidé až překombinovali, protože zvolená barva se nehodila k nábytku či kobercům. Tmavší barvy pak nejen opticky místnosti zmenšily, ale prostor působil chladně a temně. Tomu už je naštěstí konec, stěnám znovu vládne bílá barva.
Bílý nátěr se začal znovu prosazovat zejména kvůli popularitě severského stylu bydlení, a tam se s jinou barvou stěn nesetkáte. Proč je tam bílá tak populární?

Především protože bílý nátěr, krásně prosvětlí místnost, což je zejména pro domy a byty, které jsou většinu dne ve stínu velice výhodné. Bílé stěny rovněž opticky místnost zvětšují a neevokují v lidech pocit stísněnosti.
Renesance, ve které se tato barva nachází je způsobena také tím, že bílá barva je prostě nadčasová, čistá a dokonale kombinovatelná s nábytkem či podlahovou krytinou.

Nuda, kdeže?

Bílá nemusí být přeci nudná, v současné době již přeci existuje mnoho druhů bílé, přičemž každý její odstín dá prostoru trochu jiný vzhled. Moderní jsou rovněž barvy lomené bílé, které mají slabý nádech příměsi jiné barvy. Navíc bílou nudu můžete tzv. rozbít použitím prvku, který bude mít efekt výrazného barevného akcentu. Stačí na zeď zavěsit větší černobílou fotografii nebo si pořídit výraznou, ale jednobarevnou dekoraci. Vyhněte se však psaní textů na zeď, protože tento trend už odeznívá a uškodilo by to nadčasovosti bílého nátěru.

Kdy malovat po rekonstrukci? Před pokládkou nové podlahy nebo po ní?

Jestliže jste se nakonec přeci jen rozhodli pro rekonstrukci bytu, postupně se dostanete do bodu, kdy budete zvažovat, kdy malovat. Nejčastějším dotazem bývá, zda malovat před nebo po pokládce nové podlahy. Záleží na tom, jakou podlahu budete dělat.

Jestliže si zvolíte plovoucí podlahy vymalujte jako první, protože pohodlně vymalujete až k podlaze a nátěr pak bude i těsně u použitých lišt. Jestli, ale chcete dřevěnou podlahu, kde budete možná ještě brousit a lakovat, pak samozřejmě nejdřív položte podlahu. Kromě toho, že by se zdi pořádně zaprášili, může být potřeba opravit výraznou nerovnost podlahy tzv. stěrkou a ta při svém zasychání uvolňuje dost vody, což by jistě poškodilo čerstvý nátěr.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 100 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

Napsat komentář

Inzerce

Magazín Portál Bydlení je součástí médií provozovaných pod hlavičkou AZETmédia.

Máte zájem o reklamní plochu? Publikaci PR článku nebo zpětný odkaz?

Zde najdete všechny potřebné informace:

logo azetmédia

Práva vyhrazená

© 2011 - 2019 Portál bydlení
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Portal-bydleni.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
RSS kanály serveru Portal-bydleni.cz jsou určeny pouze pro osobní užití. Jakékoli kopírování, šíření nebo využívání obsahu RSS kanálů serveru Portal-bydleni.cz bez předchozího písemného souhlasu společnosti není dovoleno.
Sdílení na sociálních sítích tím není dotčeno.

Naše doporučení

mikroslužby