Blog magazín o bydlení a zahradě
Jste zde:  / NEJNOVĚJŠÍ / Stavba / Stavební techniky, materiál / Jak se staví příčka ze sádrokartonu?

Jak se staví příčka ze sádrokartonu?

jak postavit sadrokartonovou příčku

Máte šikovné ruce a rozumíte stavebním postupům? Tak to si rychle a účelně rozdělíte prostor v bytě a přitom nepřijdete o užitnou plochu. Dosáhnete nejen dokonalých akustických výsledků, ale navíc získáte moderní elektrorozvody. Vše snadno a odborně pomocí sádrokartonové příčky. Zapomeňte na maltu, cihly a tedy i nepořádek! Podívejte, jak se vyhnout chybám při jeho použití.

Montáž jako od specialisty

Levnost a jednoduchá aplikace sádrokartonu řadí tento materiál na vrchol použití při rekonstrukci bytu či domu. První krok při správné instalaci sádrokartonové příčky spočívá ve správném měření. K tomu použijeme provázek anebo pravítko a opíšeme na zemi rozměr, pak olovnici a vodováhu. Narýsujeme linii stěny a stropu. Postup pokračuje nastříháním UW profilů pro podlahu a strop. Podle rysky a za použití zatloukacích hmoždinek vzdálených asi 80 centimetrů od sebe. Nato vše přivrtáme do zdi. Nesmíme zapomenout, že se hmoždinky kotví do všech otvorů profilu!

Krok za krokem ke zdárnému konci

net-synergy-468x282.jpg
Do vytvořeného rámu je nutné začít vkládat CW profily a zabezpečit je šrouby. Neustále dáváme pozor na pevnost a stabilitu nosného roštu. Po kontrole stačí jen zasadit sádrokartonové desky. Měly by být u sebe velmi těsně. Když víme o místech pro vypínače a zásuvky, stačí vyvrtat otvory kruhovou pilkou. Pak jednoduše protáhneme i elektrické kabely. K dokonalosti příčky chybí už jen izolační materiál, který tlumí zvuk. Sádrokartonovými deskami se opláští i druhá strana příčky. Kde se stýká příčka se stropem, se používá papírová či skelná páska.

Výsledek příčky ze sádrokartonu pro radost

Všechny spáry mezi deskami a nevzhledná místa potřebují zatmelit, a jak zatvrdnou, obrousí se brusnou mřížkou. Nakonec se spáry ještě jednou přetmelí a zlehka přebrousí. Přechody mezi příčkou a zdí se tmelí akrylovým přetíratelným tmelem. Teď už začínáme tapetovat, natírat, obkládat anebo malovat. Vápno, vodní sklo a silikáty nejsou vhodné.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

Napsat komentář

Inzerce

Magazín Portál Bydlení je součástí médií provozovaných pod hlavičkou AZETmédia.

Máte zájem o reklamní plochu? Publikaci PR článku nebo zpětný odkaz?

Zde najdete všechny potřebné informace:

logo azetmédia

Práva vyhrazená

© 2011 - 2019 Portál bydlení
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Portal-bydleni.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
RSS kanály serveru Portal-bydleni.cz jsou určeny pouze pro osobní užití. Jakékoli kopírování, šíření nebo využívání obsahu RSS kanálů serveru Portal-bydleni.cz bez předchozího písemného souhlasu společnosti není dovoleno.
Sdílení na sociálních sítích tím není dotčeno.

Naše doporučení

mikroslužby