vistárie činská

Už vás nudí růže, mečíky, vrby či zlatý déšť? Zapomeňte na tyto běžné okrasné květiny anebo keře a ozdobte si zahradu královnou popínavých dřevin – vistárií. Každého určitě uchvátí její nevšední dlouhé květenství. Motýlokvěté, ať už modré, bílé anebo fialové, se skládá z jednoho hroznu, z něhož se vytvoří dlouhý příjemně chlupatý lusk.

Druhy vistárie a využití

vistárieExistuje hned několik druhů vistárie. Nejvíce známá je vistárie květnatá, která si našla cestu do Evropy z Japonska. Začíná kvést začátkem května a června fialovými, růžovými, modrými i bílými kvítky dosahující délky i 70 centimetrů. Známe také vistárii křovitou pocházející ze Severní Ameriky a dělíme ji hned na dva druhy. Tato levotočivá liána kvete v červnu a červenci hrozny o délce až 50 centimetrů. A nakonec vistárie čínská se vyznačuje menšími květy, asi 30 centimetrů. Popínavá perla se hodí do pergol, besídek, altánů, na balkóny anebo jižní zdi domů. Bez jisté opory se ovšem neudrží.

Ideální podmínky pro pěstování vistárie

Toužíte si ji také vypěstovat? Není to tak lehké! Pro úspěšný růst potřebuje speciální požadavky. Jestliže dojde k nevhodnému řezu a výsadbě, vše je ztraceno. Rostlina miluje slunné, teplé stanoviště. Nesnáší severní větry. Umístit by se měla na oči, aby dělala radost. Sadíme ji do propustné, hlinité, dobře živené půdy obohacenou humózním kompostem. Vistárie není kamarádka se zemí s velkým obsahem vápníku, její listy pak žloutnou. Přihnojování se provádí jen kyselými doplňky.

Vistárie sadíme s rozumem

Vistárie strom, fialová, 240cm lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


Největší úspěch je zaručen jarní výsadbou bezlisté sazenice koupené v kontejneru či květináči. Na podzim by mohla rostlinka uhnít anebo namrznout. Po pečlivém vysazení vistárii hojně zaléváme, kolem nasypeme drcenou kůru. Sazenici zkracujeme na 5 pupenů a okolní výhonky na tříoké čípky. Malé pupínky a výhony necháme tak. Při dodržování sazebního postupu, stavu půdy, hnojení, řezu a tvarování se stane vistárie magnetem pro oči. Trvá to ovšem pět i osm let.
Graf ceny produktu Vistárie strom, fialová, 240cm poskytuje server Heureka.cz

[hana-code-insert name=’new portal seznam‘ /]


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno