aa
Jste zde:  / Odborné články / Poradna / Kdy a jak často nechat kontrolovat komín?

Kdy a jak často nechat kontrolovat komín?

kdy čistit komín

Podle platných předpisů z roku 2011, musíte používaný komín nechat zkontrolovat alespoň jednou ročně. Spolu s kontrolou by se měl tři krát do roka vyčistit. Když topíte pevnými palivy a máte spotřebič do výkonu 50 kW, můžete ho čistit sami. Nejideálnější je pozvat kominíka hned po topné sezoně. Rychleji se zjistí škody po zimě a bude tak mít čas na opravy.

Kominík by měl vyčistit a zkontrolovat celou spalinovou cestu od vyústění spotřebiče po sopouch, poté vyčistit celý komínový průduch od paty komína až po jeho vyústění nad střechou. Spolu s tím zkontroluje i půdní a nadstřešní část komína.

Běžná cena za kontrolu a čištění celé spalinové cesty začíná zhruba na 600,- Kč. Nezapomeňte, že výsledkem musí být zpráva o kontrole.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

KOMENTOVAT PŘÍSPĚVEK

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinné položky jsou označeny. Do komentářů je zakázané vkládat URL adresy. Komentář bude automaticky upravený. ( povinné )

Inzerce

Magazín Portál Bydlení je součástí médií provozovaných pod hlavičkou AZETmédia.

Máte zájem o reklamní plochu? Publikaci PR článku nebo zpětný odkaz?

Zde najdete všechny potřebné informace:

logo azetmédia

Práva vyhrazená

© 2011 - 2019 Portál bydlení
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Portal-bydleni.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
RSS kanály serveru Portal-bydleni.cz jsou určeny pouze pro osobní užití. Jakékoli kopírování, šíření nebo využívání obsahu RSS kanálů serveru Portal-bydleni.cz bez předchozího písemného souhlasu společnosti není dovoleno.
Sdílení na sociálních sítích tím není dotčeno.

Naše doporučení