zelená střecha

Zamýšlíte se nad volbou střešní krytiny? Přáli byste si střechu esteticky přitažlivou a přitom funkční, ekologickou a odolnou? Taková střecha existuje, a navíc vám ještě dokáže ušetřit finance. Takovým řešením je zelená střecha. Od klasické střechy se zásadně liší nejen vzhledem, ale také řadou výhod, které přináší. Vydrží neskutečně dlouho, její životnost se pohybuje v řádu mnoha desítek let.

V čem je zelená střecha jiná

Klasická střecha objekt pouze kryje a chrání před nepřízní počasí. Naproti tomu zelené střechy představují komplexní systém. Jde o celkové řešení, které přispívá ke komfortu bydlení a pohodlí obyvatel. Vrstva zeminy a samotná vysazená vegetace se významnou částí podílejí na vylepšení tepelných vlastností domu. Izolují stavbu také od venkovního hluku, omezují výkyvy teploty a udržují stálou vlhkost vzduchu. Zelená střecha má podíl na zlepšení mikroklimatu. Snižuje množství škodlivin ve vzduchu, působí jako lapač polétavého prachu, zpomaluje odtok dešťové vody při přívalových deštích, ochraňuje hydroizolaci střechy. Je plně ekologická a odpovídá požadavkům na zdravé životní prostředí. Objektu, na kterém je vybudována, dodává také zcela originální vzhled.

Jak vybrat zelenou střechu

Na výběr je více typů zelených střech, při volbě té pravé je však potřeba uvážit několik podmínek:

  • finanční možnosti pořizovatele
  • konstrukční vlastnosti objektu, jakou jsou plocha, výška, zatížení, sklon střechy apod.
  • umístění domu a jeho celkový vzhled
  • místní klimatické podmínky
  • nároky na využití zelené střechy

Faktorů, které ovlivňují výběr, je samozřejmě více, stejně jako nabízených možností. Aby výsledek splnil vaše nároky a očekávání, je vhodné dát na rady odborníků. Ti vám pomohou najít optimální řešení přesně pro vaše potřeby. V případě pochybností je možno nechat stavbu ještě posoudit statikem.

zelena střecha

Zelenou střechu si můžete položit sami

Pokud se obáváte, že položení zelené střechy bude trvat neúnosně dlouho, můžete zvolit jednoduché řešení, při které si zelenou střechu vybudujete vlastními silami. K dostání jsou i hotové zásobníky, které se pouze rozbalí a položí. Jde o již osázený modulový systém, který lze navíc v případě potřeby dočasně odstranit a pak znovu položit. Skladba zelené střechy je taková, aby působila přirozeně a byla se schopná sama obnovovat. Také nevyžaduje skoro žádnou údržbu a na konečný výsledek není nutno čekat. Do střešních zásobníků se totiž dodávají již předpěstované rostliny ideálních vlastností. Tyto sukulenty se dokáží adaptovat na různé podmínky, jsou vytrvalé a odolají i velmi nízkým teplotám a silnému větru. Většinou je není ani potřeba zalévat, zálivka je nutná jen při vysokých teplotách nebo v extrémně suchých oblastech. I zde si lze ušetřit námahu zabudováním závlahového systému.

Modulová zelená střecha šetří čas i finance

S tímto typem zelené střechy nebudete muset vynakládat ani čas ani finance na náročnou údržbu. Navíc získáte přírodní izolaci, která dokáže ochránit střechu před účinky UV záření. Zlepšenou tepelnou izolací ušetříte také za výdaje na ochlazování a vytápění budovy a budete moci lépe využít dešťovou vodu. Budete si také užívat klidného odpočinku, protože vegetační pokrývka vás dokáže izolovat od okolního hluku.

Dotaci na zelenou střechu lze získat dotaci z dotačního programu, pokud se rozhodnete zateplit celou budovu. Vše odpovídá ekologickým požadavkům, všechny součásti jsou recyklovatelné. Pokládka svépomocí je jednoduchá a rychlá, manipulaci s moduly zvládne i méně zkušený zájemce. Zelenou střechu získáte okamžitě i s již vzrostlými rostlinami, takže se budete moci těšit z krásného vzhledu ihned po položení.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno