peletová kamna

Letošní zima bude podle dosavadních indicií opravdu tuhá a připomene zimy, které tu již několik let nebyly. Z toho důvodu by bylo nezodpovědné podcenit přípravy na ni. Jaké výhody a nevýhody jsou v této souvislosti spojeny s pořízením peletových kamen?

Peletová kamna jsou spojena s pohodlností a čistotou

Peletová kamna lze doporučit také příslušníkům starší generace, protože přinesou do jejich domácnosti pohodlí. Disponují šnekovým podavačem, jehož zásluhou se nemusí do kamen přikládat, protože se palivo doplňuje automatickým způsobem. Postačí, aby člověk jednou za týden nasypal pelety do zásobníku a nastavil čas, kdy by měla být kamna v provozu. Předností peletových kamen je i skutečnost, že nezamořují své okolí žádným kouřem a prachem, také popela je minimum.

Nákup peletových kamen je třeba dostatečně uvážit

Největším záporem peletových kamen je, že investice do nich nepředstavuje zanedbatelnou položku. Průzkumy ukazují, že v případě přechodu z plynu se investice vrátí asi za 6-8 let. Při dosavadním topení elektřinou je návratnost 2-3 roky. Roční údržbu kamen nevyjímaje čištění komínu lze odhadnout na maximální částku 3000 Kč. Topení dřevem pak vyjde samozřejmě stále nejlevněji, peletky jsou přece jen luxusnějším řešením, které dodá procesu vytápění více pohodlí.

Na trhu jsou i kombinovaná kamna pro dřevo i peletky

Někteří lidé se zdráhají pořídit peletová kamna hlavně z toho důvodu, že se obávají vysokých nákladů na pelety. Jsou tyto obavy oprávněné? Náklady na zimní sezónu u menší novostavby se pohybují okolo 20 tisíc Kč, z čehož je možné odvodit, že se jedná o přijatelné řešení. Nelze je doporučit snad jen k pořízení na chalupu, kde se topí jednou za čas. V úvahu připadá i pořízení kombinovaných kamen se dvěma oddělenými spalovacími komorami, které dovolí topit také dřevem.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 100 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno