lednice

Lednice je takzvaným srdcem kuchyně a život bez ní si ani nedokážeme představit. Některá nám dokáže ulehčit každodenní používání, jiná zase potěší přívětivou spotřebou. Čím bychom se však měli řídit při výběru? Stačí se držet následujících čtyř bodů a vybrat podle nich takovou, která bude sedět vaší kuchyni na míru.

1) K čemu je energetický štítek?

Při výběru chladničky bychom neměli zapomínat, že se jedná o spotřebič, který běží nepřetržitě. A proto bychom si měli projít energetický štítek, na kterém se dočteme nejdůležitější informace o spotřebiči. Je na něm zmíněná:

  • energetická třída, která je stupňována od nejšetrnějšího výrobku A+++ až po G;
  • roční spotřeba značená v kWh/rok;
  • užitný objem, který udává, jaké množství potravin se do chladničky vleze;
  • hlučnost (velmi tiché chladničky mají 40 dB a méně).

2) Klimatická třída

Druhou nezbytnou informací je zařazení do klimatické třídy, která vypovídá o ideálním rozsahu okolních teplot při běžném provozu chladničky. Je tedy nutné zohlednit výběr i podle toho, zda hledáme chladničku do bytu nebo třeba na chatu, kde teploty často kolísají. Setkáme se se čtyřmi třídami:

  • SN – subnormální teploty (+10 až +32 °C)
  • N – normální teploty (+16 až +32 °C)
  • ST – subtropické teploty (+18 až +38 °C)
  • T – tropické teploty (+18 až +43 °C)

3) Údržba a funkce chladničky

Chladničku bude potřeba jednou za čas vyčistit, o zbytek se ale může postarat sama. Systém No Frost je již součástí většiny novějších ledniček a ušetří vám práci s odmrazováním. Jako bonus můžete také zvážit digitální displej se zobrazením a ovládáním teploty, antibakteriální ochranu, která zabraňuje množení bakterií a plísní, nulovou zónu neboli zásuvku, ve které je teplota okolo nuly, ale také třeba signál otevřených dveří, který chladničku ochrání před vyšší spotřebou a zkažením potravin.

4) Typ chladničky

Existuje několik typů lednic od vestavěných, volně stojících, kombinovaných až po americké chladničky. Každý najde v tomto rozsáhlém moři přijatelný kompromis svých nároků a ceny, a proto vybírejte pečlivě a při nákupu oslovte asistenta pro získání více informací o konkrétním typu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno