dřevostavby obelix.cz montované domy

Po novém a hlavně vlastním bydlení jistě touží každý z nás. Naštěstí cesta k němu již nemusí být tak složitá, jak se může zdát. Základem jsou samozřejmě finance, které lze získat pomocí hypotéky. A pokud v tomto směru nemáte problém, můžete už pouze vybírat konkrétní lokalitu, a hlavně konkrétní řešení. Tradiční zděné stavby totiž dnes nejsou tou jedinou možností, jelikož velkou oblibu v posledních letech zažívají i montované dřevostavby. Tedy řešení, jehož základem je materiál využívaný ve stavebnictví již po staletí, a tím je dřevo jako takové.

Proč si vybrat dřevo?

Především pro jeho kvalitu, která je u realizací rodinných domů srovnatelná s běžným cihlovým řešením. Z hlediska celkové kvality se totiž právě zděným stavbám vyrovná. Oproti nim má ale jedno velké pozitivum, a tím je celková rychlost a jednoduchost stavby. Zatímco běžný zděný dům je nutné stavět několik měsíců, u dřevostaveb je situace zcela jiná. Vaše nové bydlení totiž můžete mít hotové do dvou měsíců od začátku prací. Ideální volba, pokud chcete bydlet ve vlastním opravdu ihned.

Montované dřevostavby je možné postavit v jakémkoliv ročním období

Není to ale pouze ona zmíněná rychlost, která jasně staví dřevěné domy do pozice výhodnější možnosti. Je to také i samotný proces výstavby, který je takzvaně suchý. To znamená jediné, a to možnost začít stavět doslova kdykoliv. Nejsou problémem deště, nejsou problémem vysoké teploty, a stejně tak nejsou problémem ani velké mrazy. Navíc díky této technologii nejsou třeba jakékoliv technologické pauzy, a tak může stavba pokračovat den za dnem. To vše jsou z hlediska stavby výhody, které zděný dům nikdy nenabídne.

V souvislosti s tím je ale třeba dodat ještě jedno důležité pozitivum, a to je cena. Jelikož právě období zimy není považováno za období stavební sezony, jsou ceny stavebních materiálů výrazně levnější, a tak může být cena montovaných domů výrazně nižší. To doplňuje také nižší cena samotné práce jako takové, tedy řemeslníků, kteří váš dům budou stavět. I to je tedy jedno další plus pro to, proč se nebát a začít stavět právě v zimním období.

Špičkové izolační vlastnosti jsou samozřejmostí

Z čeho má samozřejmě mnoho lidí obavu, to jsou izolační vlastnosti montovaných dřevostaveb. Ani v tomto ohledu ale nejsou jakékoliv obavy na místě. Nejenom, že se běžným zděným domům bez problémů vyrovnají, ale velmi často je i předčí. Dokonalou ukázkou potom mohou být i nízkoenergetické domy, které jsou stavěny převážně ze dřeva. A právě takové domy poté dokážou nabídnout ty nejlepší možné izolační vlastnosti, jelikož celý dům je vlastně hermeticky uzavřeným prostorem, který je doplněný řízeným větráním. A právě to jasně vypovídá o tom, že izolace dřevostaveb rozhodně není žádným problémem, který by jejich kvalitu jakkoliv snižoval. Právě naopak.

Vše na klíč

montované dřevostavby obelixSamozřejmě aby byl dřevěný montovaný dům skutečně takový, jaký má být, je rozhodně třeba obrátit se na profesionála s tradicí, zkušenostmi a samozřejmě také referencemi. V tomto směru určitě vyniká společnost Obelix, která sídlí v Novém Boru. To však neznamená, že by se orientovala čistě na tuto lokalitu, jelikož je schopna vaši stavbu realizovat doslova kdekoliv na našem území. To vše jak s ohledem na vaše požadavky a potřeby, tak s ohledem na profesionální přístup ke každé zakázce. Díky tomu si lze objednat stavbu takzvaně na klíč, kdy není třeba mít jakékoliv starosti nejenom s úřednickými povinnostmi, ani se stavbou jako takovou. Od odsouhlasení návrhu již stačí počkat ony zmíněné 1 – 2 měsíce, a již se můžete stěhovat do nového.

Oslovte firmu se svými požadavky

A pokud jste si jisti, že i pro vás je daný dům tou nejlepší možnou volbou, rozhodně nečekejte a kontaktujte ji se svým požadavkem. Využijte k tomu poptávkový formulář, kde stačí uvést základní informace o vašem požadavku, a následně už jenom počkat na zpětný kontakt. Následné jednání a návrhy již budou konkrétní cestou k výsledné stavbě, a pro vás možností, jak si vše přizpůsobit vašim potřebám a požadavkům, s ohledem na nabízené dispozice, ceny, ale třeba i konkrétní vybavení. A dvanáctileté zkušenosti firmy Obelix vás jasně přesvědčí o tom, že po celou dobu bude přesně vědět, co dělá, a to proto, abyste byli spokojeni.

Dostupných variant je několik desítek

A pokud ještě zůstaneme u zmíněné firmy Obelix, rozhodně je třeba zmínit i řadu variant, které svým klientům nabídne. Jednotlivé možnosti jsou označovány jako moduly ve variantách „U“, „L“, „T“, nebo třeba „long“ či „8×4“. Tyto označení samozřejmě již lehce korespondují se vzhledem samotného domu, a také s konkrétním určením. Například první zmíněná varianta je ideální volbou jako rodinný dům, a to i pro početnější rodiny.

Nejenom pro standardní bydlení

A ačkoliv neustále mluvíme pouze o variantách pro trvalé bydlení, rozhodně to není jediná možnost, k čemu se dá tato unikátní stavební technologie využít. Konkrétně lze postavit i dům vhodný pro přechodné nebo dočasné bydlení, popřípadě i oblíbený rekreační objekt. Velmi oblíbené jsou ale i varianty, kdy montovaný dům slouží jako nástavba panelových domů, nebo jiných plochých objektů.

Velmi oblíbenou variantou je toto řešení také u celé řady administrativních budov, a to především v souvislosti s již zmiňovanou energetickou nenáročností. Nízká cena je zase ideální v případě různého zázemí, jako mohou být vrátnice, prodejny a provozovny, nebo třeba i klubovny. I v tomto případě jsou montované domy variantou, která může splnit očekávání i toho nejnáročnějšího klienta.

[hana-code-insert name=’new portal seznam‘ /]

Foto: partner webu


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno