aku nářadí

Dříve si domácí kutilové museli vystačit s běžným ručním nářadím, dnes jsou možnosti daleko širší. Většina domácností už vlastní aku vrtačku a doma kutilové už bez výjimky umí používat aku nářadí, které jim výrazně usnadňuje práci. Takové nářadí je totiž mimořádně výhodné hlavně tam, kde nemáte možnost připojit nářadí do elektrické sítě. Jak ale vybrat do nářadí správnou baterii, aby skutečně vydržela více než jen pár minut?

Pokud si všímáte, že vaše baterie už skoro nic nevydrží a je potřeba ji neustále dobíjet, je to jasný znak toho, že bude třeba poohlédnout se po nové. Kromě toho si můžete všimnout snižujícího se výkonu nebo také toho, že baterie už se nedokáže ani dobít a prakticky neustále signalizuje vybití.

Jak vybírat?

Asi hlavní dilema nastává mezi tím, zda vybrat originál nebo si pořídit neoriginální baterii. Originální baterie jsou vždy přímo od daného výrobce aku nářadí, ale ne vždy to musí znamenat větší kvalitu, než mají neoriginální baterie. Je nutné vědět, že u originální baterie platíte především za značku, a proto je skutečně ke zvážení, zda nedat přednost klidně i neoriginálnímu kusu za nižší cenu. Neoriginální baterie totiž mnohokrát skutečně mohou nabízet lepší výkon, zejména pak pokud zvolíte známého a ověřeného výrobce. Dejte si pozor jen na kusy s podezřele nízkými cenami. Podobně ani spolehlivé kompresory nemusí být vždy jen ty nejdražší – zkuste se spíše podívat po recenzích reálných uživatelů.

Správná péče

O akumulátor se není třeba přehnaně starat, naopak taková přemíra pozornosti by klidně mohla i škodit. Je však dobré vědět, že musíte akumulátor před prvním použitím zcela nabít. Následně normálně pracujte a jakmile jej při běžném provozu asi 5x zcela vybijete a znovu nabijete, lze pokládat takovou baterii za ozkoušenou a funkční. Pak už můžete pracovat zcela běžně a v ideálním případě by vám měla vydržet klidně i několik let.

Zdroj obrázku: SERSOLL / Shutterstock.com


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno