Blog magazín o bydlení a zahradě
Jste zde:  / Hobby poradna / Rady, tipy, návody / Jak na plíseň na zdi

Jak na plíseň na zdi

plíseň na zdech

Strašák mnoha rodin, plíseň, je nepříjemnou záležitostí. Ničí stěny a ubírá na vzhledu interiéru. Jakmile je v bytě vlhkost, vznikají plísně. Jak se plísním vyhnout a zabránit jejich tvoření? Nejdůležitější je správně a pravidelně větrat. Novostavby se s tímto problémem příliš nepotýkají, u starších domů nás od ní uchrání zateplení. Samozřejmě existují i speciální techniky.

[irp]

Ideální vlhkost v bytě

Vysoká vlhkost přináší značné obtíže. Dbejte na ideální vzdušnou vlhkost, 50 – 60 procent. Díky větrání se zbavíte vytvořené páry, která vzniká při vaření, sprchování, dýchání, pocení a podobně. Plísně se nejčastěji vytvářejí ve starších budovách na podzim, v zimě či na jaře. Účinným způsobem je zateplení fasády. Pokud nemáte dostatek financí na revitalizaci domu, vyzkoušejte dezinfekční prostředky. Speciální přípravky likvidují plísně, lišejníky, houby, bakterie i řasy. Před malováním natřete stěny koncentrovanými produkty a poté pokryjte malířskou barvou.

Absorpční přístroje pomohou problémy s plísní vyřešit

Pokud se potýkáte v domě s plísněmi, vsaďte na moderní způsob odstranění. Menší absorpční přístroje přeměňují vodní páry na tekutinu, která se uchovává v zásobníku a snadno se vylije. Za pomoci vlhkoměru zjistíte, jaké hodnoty vlhkosti se pohybují v jednotlivých místnostech. Samozřejmě záleží na počasí a na tom, zda topíte. Je nutné dbát na správné měření, abyste v bytě neměli zase suchý vzduch.

Rychle a efektivně

Nejčastějším způsobem likvidování plísní je použití dezinfekčních prostředků. Postižená místa na stěnách jednoduše nastříkáte, necháte pár minut působit a nakonec otřete vlhkým hadříkem, který ihned zlikvidujete. V nouzi pomohou elektrické a horkovzdušné vysoušeče. Dobrý trik představuje vápno i modrá skalice. V kuchyni se zbavíte vlhkosti digestoří, v koupelně po umytí ihned vyvětrejte. Při sušení prádla a po žehlení rovněž okamžitě vyvětrejte.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

Napsat komentář

Inzerce

Magazín Portál Bydlení je součástí médií provozovaných pod hlavičkou AZETmédia.

Máte zájem o reklamní plochu? Publikaci PR článku nebo zpětný odkaz?

Zde najdete všechny potřebné informace:

logo azetmédia

Práva vyhrazená

© 2011 - 2019 Portál bydlení
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Portal-bydleni.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
RSS kanály serveru Portal-bydleni.cz jsou určeny pouze pro osobní užití. Jakékoli kopírování, šíření nebo využívání obsahu RSS kanálů serveru Portal-bydleni.cz bez předchozího písemného souhlasu společnosti není dovoleno.
Sdílení na sociálních sítích tím není dotčeno.

Naše doporučení

mikroslužby