výstava stavíme, bydlíme
Výstava v Břeclavi

Prostory Kulturního domu Delta kultury v Břeclavi budou ve dnech 1. – 2. března 2013 patřit pátému ročníku prodejní a prezentační stavební výstavy STAVÍME, BYDLÍME Břeclav. Vstup na výstavu je zdarma a pro návštěvníky je otevřeno v pátek od 9 do 18 hod. a v sobotu od 9 do 17 hod.

Pokud se chystáte stavět dům, opravovat byt nebo uvažujete o rekonstrukci koupelny, výměně oken nebo zateplení, přijďte se inspirovat a poradit přímo na tuto výstavu.

Na co konkrétně se návštěvníci mohou na výstavě STAVÍME, BYDLÍME těšit?

Ti, kteří se zajímají o stavební práce nebo bytovou výstavbu, mohou tuto problematiku konzultovat s nejednou stavební firmou, či přímo s firmou zabývající se výrobou stavebních materiálů, střešních systémů i komínových systémů.

Stále stoupající ceny za energie vedou k úspornému stavění a úsporným opatřením zejména v rámci topení. Úsporné vytápění lze řešit také využíváním obnovitelných zdrojů energie. Představí se zde firmy nabízející tepelná čerpadla, solární kolektory, kotle nejen na spalování biomasy, biokrby, také podlahové topení i klimatizaci.

U starších domů se majitelé často potýkají s vlhkostí. Toto lze vyřešit různými způsoby vysušování vlhkého zdiva. Najdete zde systémy zateplování, sanační a izolační technologie.

Zájemci o okna, nová či rekonstruovaná, mají šanci vybírat z různých možností jejich opravy, úpravy či celkových výměn oken. Snad na žádné výstavě nechybí nabídka plastových, dřevěných i hliníkových oken. Taktéž se objeví nabídka renovace dveří a zasklívání balkónů a lodžií. Zajímavá je nabídka interiérových dveří a komponentů k nim – kliky, madla atd. Zastoupeny jsou i garážová vrata, brány a ploty. Také stínící technika – žaluzie, rolety, sítě proti hmyzu či markýzy.

Kutilové a zahrádkáři zde najdou různé typy nářadí, domácí potřeby atd.

Své produkty, služby i poradenství v oblasti financování bydlení poskytnou banky, stavební spořitelny i pojišťovny.

A ještě něco navíc…

Součástí je doprovodný program zahrnující přednášky na aktuální témata zejména z oblasti úspor energie a využití obnovitelných zdrojů. Přednášky pátečního odpoledne budou zaměřeny na solární kolektory a rekuperaci. Opravdu aktuálním tématem zajímajícím odborníky, zástupce realitních kanceláří i všechny majitele budov je průkaz energetické náročnosti – co přinese a jaké jsou jeho výhody a nedostatky. Mnohé jistě zaujmou informace k dotačnímu programu „Zelená úsporám II“ a také energetické úspory stavby již od kvalitního projektu i jako výhodná investice.

Sobota dopoledne bude patřit „Tepelným čerpadlům v teorii a praxi“ a zahrne novinky v předpisech energetického hodnocení stavebních objektů vč. rodinných domů a jejich využití formou nejlevnějšího vytápění a ohřevu vody. Vstup na přednášky i celou výstavu je zdarma.

Návštěvnicí zde také mohou shlédnout na posterech instalované výstavy:

Kvalitní rodinný dům – inspirační výstava zajímavých novostaveb rodinných domů z České republiky i Evropy, ve spolupráci s časopisem Dřevo&Stavby.

Galerie vkusu a nevkusu – fotovýstava domů možná i z vašeho okolí s trefným komentářem architekta. Připraveno ve spolupráci s časopisem Dům a zahrada.

Města Břeclav představí formou informačních panelů plánované investiční záměry – lokality pro bydlení, krajinné struktury, přestupní terminál apod..

Každý z návštěvníků se jistě nechá na výstavě STAVÍME, BYDLÍME inspirovat a určitě využije jedinečné šance zeptat se přímo odborníků, kteří fundovaně zodpoví každý dotaz.

Stejně jako předchozí roky je i letos pro návštěvníky připravené losování. Letos se bude losovat o sadu 3 kuchařských knih v hodnotě 997,- Kč „Prostřeno od Aše po Jablunkov“. Mnozí jistě znají z TV Prima Family. Losování proběhne v sobotu 2. března v 15,00 hod. Na pozvánkách na výstavu, které obdrží do svých domácích schránek obyvatelé celého okresu Hodonín před výstavou, je otištěn losovací kupón. Kupón stačí jen vyplnit a hodit do losovacího osudí na výstavě. Třeba se právě na Vás usměje štěstí a stanete se majiteli tohoto praktického dárku.

Co závěrem tedy dodat?

Nezbývá nic jiného, než zájemce pozvat na výstavu STAVÍME, BYDLÍME v Břeclavi do Kulturního domu DELTA v pátek a sobotu 1. – 2. března. Jistě bude inspirací k přeměně a vylepšení bydlení a také zdrojem užitečných a zajímavých informací.

Doprovodný program výstavy STAVÍME BYDLÍME Břeclav 1. – 2. března 2013

Losovaní o sadu 3 kuchařských knih v hodnotě 997,- Kč „Prostřeno od Aše po Jablunkov“ znáte z TV Prima Family.

Losování proběhne na výstavě v sobotu 2. března 2013 v 15,00 hod. Na pozvánkách na výstavu, které obdrží do svých domácích schránek obyvatelé celého okresu Hodonín před výstavou, je otištěn losovací kupón. Kupón stačí jen vyplnit a hodit do losovacího osudí na výstavě. Třeba se právě na Vás usměje štěstí a stanete se majiteli tohoto praktického dárku.

Přednášky – foyer

Pátek 1. března

13,30 – 13,55 hod

Stavení hmoty z recyklátu odpadního obrazovkového skla

Experimentální ověření možnosti přípravy stavebních hmot (tvárnice,omítky a malty) z obrazovkového skla

Bc. Tomáš Opletal, PřF, UP Olomouc

14,00 – 15,50 hod

Obnovitelné zdroje energie – solární kolektory, rekuperace, tepelná čerpadla

Ing. Martin Liška, Regulus, spol. s r.o.

16,00 – 17,10 hod

Co přinese „Průkaz energetické náročnosti budov“ – výhody a nedostatky

Zelená úsporám II – informace pro zájemce

Nízkoenergetická nemovitost – výhodná investice v době krize

Zdeněk Kaňa, Centrum pasivního domu, Úsporné bydlení s.r.o.

17,15- 17 45 hod

Kvalitní projekt – záruka energetických úspor stavby

Ing. arch. David Vašíček, Úsporné bydlení s.r.o., Dubňany

Sobota 2. března

10,00 – 12,00 hod

Tepelná čerpadla v teorii a praxi

Novinky týkající se nových předpisů energetického hodnocení stavebních objektů, vč. rodinných domů, státní dotační politiky – Zelená úsporám II, využití tepelných čerpadel pro nejlevnější formu vytápění a ohřevu vody.

Ing. Josef Slováček, Termo Komfort s.r.o., Brno

Výstavy na posterech – po celou dobu

Kvalitní rodinný dům – inspirační výstava zajímavých novostaveb rodinných domů z České republiky i Evropy, ve spolupráci s časopisem Dřevo&Stavby.

Galerie vkusu a nevkusu – fotovýstava domů možná i z vašeho okolí s trefným komentářem architekta. Připraveno ve spolupráci s časopisem Dům a zahrada.

Města Břeclav představí formou informačních panelů plánované investiční záměry – lokality pro bydlení, krajinné struktury, přestupní terminál apod..

Kontakt:

Ing. Eva Fuglíčková

Omnis Olomouc, a.s.

Horní lán 10a, 779 00 Olomouc

tel: 588 881 427, 776 711 499

fax: 588 881 445

e-mail: fuglickova@omnis.cz

http://www.omnis.cz

ZDROJ: Tisková zpráva

[hana-code-insert name=’new portal seznam‘ /]


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno