matrace

Jistě se shodneme na to, že kvalita spánku ovlivňuje kvalitu celého života. Pokud se vyspíte dobře, pak jsou i vaše pracovní výkony a celkové rozpoložení daleko lepší. Základem kvalitního spánku je přitom správně vybraná matrace. Jak na to?

Tuhost matrace

Prvním parametrem je tuhost, resp. tvrdost matrace. Platí, že měkčí matrace jsou vhodnější spíše pro ženy a děti, muži ocení matraci tvrdší. Dále ale také platí, že čím větší je váha uživatele matrace, tím je potřeba pevnější opora. Pro polohu na zádech je nejlepší tvrdá matrace, ale pokud se v noci často převalujete a spíte v různých polohách, bude lepší volit měkčí kousky. Pohodlné matrace by ale měly na první vyzkoušení uživateli vyhovovat.

Materiál

Druhým podstatným kritériem je volba materiálu. Dnes je materiálů skutečně nepřeberné množství, ale asi nejčastěji používána je PUR pěna. Ta se však hodí spíše pro občasné přespání. Pro každodenní odpočinek je vhodnější vsadit na kvalitnější materiály. Ideální může být hybridní pěna ENDURE, studená pěna HR nebo třeba paměťová pěna VISCO. O konkrétních možnostech se poraďte v obchodě.

Životnost

I jakkoliv kvalitní matrace se po čase jednoduše opotřebuje. Pokud chcete, aby stále dobře sloužila vašemu zdraví, je vhodné ji po 10 letech vyměnit. Když matrace začne měnit svůj tvar, je načase skutečně koupit novou a té staré dát sbohem. Spaní na staré a proleželé matraci je naprostou pohromou pro vaše záda. Z dlouhodobého hlediska se v takové matraci mohou snadněji také usazovat různé bakterie, roztoči nebo plísně – jednoduše nic, co byste chtěli.

Postel

I výběr samotné postele a roštu je zásadní. Pokud chcete investovat do masivní postele, která má dobrou kvalitu a výdrž, zaměřte se také na výběr roštu, který hraje snad ještě zásadnější roli. Měl by být dostatečně pružný a poddajný, ale poskytovat také oporu přesně tam, kde je to potřeba.

 

Zdroj obrázku: New Africa / Shutterstock.com


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno