zahradní nábytek

Dřevo je jedním z nejvyhledávanějších materiálů pro výrobu nábytku, a to nejen toho na zahradu. Není divu, protože má mnoho skvělých vlastností, pro které si ho většina lidí oblíbila. Je odolné, tvárné, krásné na pohled a působí příjemným a teplým dojmem. Aby nám však dlouho a dobře sloužilo, zaslouží si tu nejlepší péči. Díky pravidelné údržbě zůstane dlouho hezké a také tím prodloužíme jeho životnost.

Jak na údržbu dřevěného zahradního nábytku

Základem údržby pro zahradní nábytek z masivu je důkladné čištění, které provádíme alespoň dvakrát do roka. Dobře očištěný povrch nábytku poté napouštíme speciálním olejem. Tyto konzervační prostředky vybíráme vždy s ohledem na daný typ dřeva. Jiné nároky totiž klade dřevo borovicové, smrkové, teakové nebo akátové, a proto jim jsou tyto oleje přizpůsobeny na míru. Tato údržba dřevěného nábytku není nijak finančně náročná, avšak důležitá je zde pravidelnost. Pokud dřevu nevěnujeme dostatek času a náležitou pozornost, může jeho povrch časem ozdobit zašedlá patina. Některým uživatelům se sice může líbit, ale pokud k nim právě Vy nepatříte, držte se při ošetřování dřeva postupu uvedeného výše.

[irp]

ošetření dřevěného nábytkuPro čištění dřevěného nábytku můžeme použít i vysokotlaký čistič, do jehož nádobky naléváme vždy speciální čistič na dřevo. Tento přístroj je schopen odstranit i velmi silné znečištění dřeva a čištění je s ním rychlé a jednoduché. Pokud nemáme k dispozici vysokotlaký čistič, spolehneme se na tradiční kartáč, neutrální mýdlo a především své vlastní ruce. Na trhu jsou k dostání i speciální čistidla třeba na teakový nábytek nebo naopak chlorové bělicí prostředky na dřevo.

Jakmile je dřevěný zahradní nábytek dokonale očištěný a především naprosto suchý, už nám nic nebrání ošetřit ho ochranným prostředkem zvoleným speciálně podle druhu dřeva. Existuje například olej na tvrdé dřevo nebo lazura na teakový nábytek vystavený venkovnímu prostředí, kterou můžeme zvláště doporučit.

Pomocí vysokotlakého čističe můžeme dřevěný nábytek dokonce také naimpregnovat. Pro tyto účely naplníme nádržku čističe impregnačním prostředkem a jednoduše ho naneseme na celý povrch zahradního nábytku. Takto provedená impregnace ochrání veškerý zahradní nábytek, tedy stoly, židle, lehátka, houpačky apod., před škodlivými vlivy počasí i nečistotami, a to po dlouhé měsíce. Opět tedy stačí ji nanést pouze dvakrát do roka. Vysokotlakým čističem můžeme vyčistit i jiné druhy zahradního nábytku, například plastové nebo kovové. U nich se však již neprovádí následná impregnace a rovněž druh čisticího prostředku zvolíme jiný.

Dřevěný zahradní nábytek kupujte výhodně!

Není to žádná věda, co říkáte? Nebojte se proto pořídit si na svoji zahradu nový dřevěný zahradní nábytek, protože jeho údržba je mnohem snazší, než se všeobecně soudí. Pokud navíc využijete výhodných slevových akcí, získáte na svoji zahradu velice levně krásný set zahradního nábytku, který Vám bude každý závidět.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno