druhy střech

Střešní krytina je nejvíce zatěžovanou částí každého domu. Musí odolávat neustálému střídání počasí, mrazům, teplům, dešti, horku i velkým nárazovým větrům. Krytina musí být dostatečně odolná, aby vydržela v náročných podmínkách několik desítek let bez známek poškození. V současné době je možné vybírat z několika druhů, např. z betonové, plastové nebo šindelové krytiny. Jaké jsou druhy střech, jak vybrat tu správnou a jaké jsou základní přednosti jednotlivých druhů?

Betonová taška

Betonové tašky jsou nejvyužívanějším druhem střešní krytiny. Hodí se pro většinu střech rodinných i bytových domů. Její předností je velká odolnost proti opotřebení i proti poškození. Jednoduchý, ale osvědčený tvar dodá stavbě eleganci. Nevýhodou může být její váha. Betonové tašky váží i několik tun, což může být zejména pro starší stavby velká zátěž.

Plechová střecha

Plechová střešní krytina se v posledních letech těší stále větší oblibě. Dříve byly využívané spíše větší formáty plechů, ale nyní se vyrábí maloformátová střešní krytina. Předností této krytiny je nízká hmotnost, vysoká odolnost proti mechům, variabilita provedení vzoru i možnost využití i na střechách s menším sklonem.

Asfaltové šindele

Asfaltové šindele se využívají spíše na rekreačních stavbách, jako jsou chaty a chalupy, ale skvěle se hodí i na klasické dřevostavby – roubenky, poloroubenky, sruby. Stavbám dodá šindel přírodní a přirozeně elegantní vzhled. Vybírat je možné z několika druhů a velikostí. Šindel potřebuje pro položení pevnou desku a její životnost není tak dlouhá, jako u tašek nebo plechu.

Asfaltová lepenka

Svařované hydroizolační pásy z asfaltové lepenky se využívají spíše na plochých střechách nebo na střechách s minimálním sklonem. Lepenku je třeba pravidelně kontrolovat a opravovat. Lepenka může sloužit i jako podklad pro „zelené střechy“ – střechy, které jsou porostlé mechem a trávou.

Vybírejte kvalitní krytinu i firmu

Realizace střechy je investicí několika desítek tisíc korun. Rozhodně se vyplatí investovat do kvality. Nejenže kvalitnější střešní krytina déle vydrží a má delší životnost, ale u specializovaných firem máte také větší jistoty. Velké procento zákazníků v současnosti volí nákup střešních krytin od polských firem. Polské firmy většinou nenabízí stejně kvalitní krytinu, a také nesložitější uplatňovat záruku. Komunikace s polským prodejcem je složitá. A důležitá není jen samotná kvalita materiálu, ale způsob realizace střechy. Jen odborná realizace dokáže zajistit, že krytina bude mít takovou odolnost, jakou má mít.

[hana-code-insert name=’new portal seznam‘ /]


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno