žaluzie do střešních oken

Stínění střešních oken je účinnou formou snížení teploty v podkroví a výrazně pomáhá snižovat přehřívání interiéru. Pro stínění střešních oken můžeme použít různé systémy, především se ale používají žaluzie do střešních oken, rolety do střešních oken a také plisse žaluzie do střešních oken.

Žaluzie do střešních oken

žaluzie do střešních okenŽaluzie jako stínící prvek pomocí hliníkových lamel umožňuje nejen stahování a vytahování lamel, ale také jejich naklápění a tím regulace intenzity světla a tepla. Žaluzie V-lite je vybavena bočními hliníkovými lištami, tak aby přes okraje u rámu žaluzie neprosvítalo světlo. Žaluzie je vybavena kolečkem, které otáčí lamelami a tím reguluje intenzitu světla. Stahování a vytahování lamel je docíleno manuálně pomocí posouváním spodního profilu žaluzie. Žaluzie V-lite se vyrábí na míru dle daného typu okna, stačí si ověřit kód výrobce střešního okna, jako jsou Velux, Roto, Fakro, a dle tohoto kódu se vyrábí žaluzie.

 

Rolety do střešních oken

rolety_na_stresni_oknoNejpoužívanější stínící prvek do střešních oken je určitě roleta do střešních oken. Roleta R-lite je určená pro montáž do všech střešních oken největších výrobců jako Velux, Roto, Fakro. Dle štítku okna se na míru přizpůsobuje výrobní rozměr rolety. Roleta má horní navíjecí box a postranní hliníkové lišty pro zabránění průsvitu světla u hrany rámu okna. U rolety plní stínící funkci látka, kterou můžeme stahovat a roztahovat po výšce rolety. Látka se dělí podle stínícího účinku, existují látky standardní, tedy stínící, které tlumí prostup světla, ale pouští tlumené světlo částečně do interiéru. Plně zatemňující látky jsou nazývány Blackout, neboli plně neprůsvitné látky. Ty mají pogumovanou vrstvu na venkovní straně látky, a tím nedovolí žádnému průniku světla do interiéru. Tyto látky výrazně snižují přehřívání interiéru, ale zároveň mají nevýhodu v tom, že po plném zatažení rolety je v místnosti tma. Využívají se tedy většinou tam, kde jsou ložnice a místnosti obývané především mimo denní dobu, popřípadě tam, kde jsou monitory počítačů a je potřeba výrazně snížit intenzitu světla.

Plisse do střešních oken

plisse do střešních okenJako vhodná alternativa k žaluziím a roletám do střešních oken se používají plisse žaluzie s úpravou vedení ocelovými lanky, tak aby látka byla podepřena po celé výšce a neprověšovala se. Plisse PB10 je příkladem plisse žaluzie do střešních oken. Tak jako u rolet závisí úroveň stínění na použité látce, která může být stínící nebo zatemňující. Obecně se do střešních oken doporučují více stínící látky pro snížení přehřívání interiéru podkroví. Plisse PB10 je ovládáno pomocí madla, kterým posouváme profil žaluzie do požadované polohy. Plisse žaluzii do střešních oken je možné montovat na všechny typy oken, stačí změřit vnitřní rozměry rámu střešního okna.

 

[irp]


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno